Styczeń w Iluzjonie

07.01.2019

Witold Sobociński – jeden z najwybitniejszych autorów zdjęć polskiego kina, a tym samym współtwórca największych dzieł w jego historii odszedł niedawno w wieku 89 lat. To właśnie dlatego tegoroczne Orły 2019 otworzy jeden z najsłynniejszych filmów z jego zdjęciami – Sanatorium pod Klepsydrą Wojciecha Jerzego Hasa. Także nasz cykl „Polskim okiem” poświęcamy w styczniu temu niezwykłemu twórcy. O sztuce operatorskiej opowiadać będzie filmoznawczyni, Katarzyna Taras.

Jak co roku styczeń zdominowany jest w Iluzjonie przez najnowsze polskie kino i Orły. W ramach przeglądu filmów nominowanych do Polskich Nagród Filmowych pokażemy ponad 50 produkcji minionego roku, w tym najgłośniejsze tytuły. Po projekcjach wieczornych planowane są spotkania z twórcami, dyskusje i rozmowy – słowem prawdziwe święto polskiego kina.

Kamerdyner, reż. Filip Bajon, mat. promocyjny

Legendarna postać przedwojennego teatru i kina polskiego, aktorka charakterystyczna, komediowa, gwiazda drugiego planu rozpoznawalna czasem bardziej niż pierwszoplanowe amantki i heroiny. W styczniu mija 140. rocznica urodzin Mieczysławy Ćwiklińskiej i właśnie z tej okazji pokażemy najsłynniejsze filmy z jej udziałem. O niezwykłej bohaterce przeglądu i kinie tamtego czasu opowie filmograf, Michał Pieńkowski.

A wieczorami tańce, cekiny, taneczny krok, dyskotekowe rytmy, rewia. Wszyscy na scenę, Gorączka sobotniej nocy, Ulica szaleństw, New York, New YorkZapraszamy na Filmowy karnawał w Iluzjonie.

Galeria

Pliki do pobrania

Repertuar tygodniowy: 18.01-24.01.2019 [pdf] [86 kB]
Repertuar tygodniowy: 25.01-31.01.2019 [pdf] [98 kB]
Repertuar tygodniowy: 01.02-07.02.2019 [pdf] [479 kB]