11-31.01 | Orły 2019 – przegląd filmów

10.01.2019

W najbliższy piątek, 11 stycznia, w kinie Iluzjon rozpocznie się przegląd Orłów, filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2019, przyznawanych przez Polską Akademię Filmową. Między 11 a 31 stycznia widzowie będą mogli obejrzeć ponad 50 filmów kandydujących do Orłów 2019 i porozmawiać z ich twórcami na wieczornych spotkaniach. Szykuje się prawdziwy festiwal polskiego kina!

 

Witold Sobociński

Na uroczystym otwarciu przeglądu – 11 stycznia – zostanie pokazany film „Sanatorium pod Klepsydrą” w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Film nie został wybrany przypadkowo, Polska Akademia Filmowa chce w ten sposób uhonorować zmarłego w ubiegłym roku wybitnego autora zdjęć filmowych, Witolda Sobocińskiego, laureata Orła 2007 za osiągnięcia życia, senatora PAF. Tego wieczoru w Iluzjonie pojawią się twórcy, którzy mieli okazję pracować z Witoldem Sobocińskim, oraz jego wnuk Piotr Sobociński, również uznany autor zdjęć filmowych.

 

Program filmowy 

Podczas kolejnych dni Przeglądu Orłów 2019, kino Iluzjon wciąż będzie pełne filmowych emocji. Od 11 do 31 stycznia widzowie zobaczą wszystkie polskie produkcje, które spełniają warunki kandydowania do Polskich Nagród Filmowych Orły, a po wieczornych pokazach, tak jak w poprzednich edycjach, spotkają się z ich twórcami.

W programie przeglądu znalazły się obsypane nagrodami tytuły, m.in.: zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale 2018  „Twarz” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, czy „Zimna wojna” – zdobywca Złotej Palmy w Cannes i Europejskich Nagród Filmowych w aż pięciu kategoriach, w tym za najlepszą reżyserię dla Pawła Pawlikowskiego oraz za najlepszą główną rolę kobiecą dla Joanny Kulig.

PROGRAM PROJEKCJI 

 

Spotkania z twórcami 

Podczas przeglądu odbędzie się aż 18 spotkań z twórcami, między innymi z wielokrotnym laureatem Orłów Wojciechem Smarzowskim, reżyserem „Kleru", najgłośniejszego filmu ostatniego roku; laureatką Orła 2017 za debiut oraz Nagrody Specjalnej Jury Festiwalu w Sundance za reżyserię filmu „Córki dansingu", Agnieszką Smoczyńską, która weźmie udział w dyskusji z widzami po pokazie „Fugi”; Januszem Kondratiukiem, reżyserem filmu „Jak pies z kotem"; Krzysztofem Zanussim po filmie „Eter"; laureatem Orła za Najlepszy Film i Najlepszą Reżyserię Robertem Glińskim („Czuwaj"); Raulem de la Fuente i Damianem Nenowem – twórcami uhonorowanego Europejskią Nagrodą Filmową w kategorii Najlepszy Film Animowany obrazu – „Jeszcze dzień życia”; Filipem Bajonem, reżyserem nagrodzonego na Festiwalu Filmowym w Gdyni „Kamerdynera”; Urszulą Antoniak z filmem „Pomiędzy słowami”, czy głośnymi debiutantami – Jagodą Szelc („Wieża. Jasny dzień”) i Pawłem Maśloną („Atak paniki”), a to zaledwie część z licznego grona twórców filmowych, którzy spotkają się z widzami przeglądu.

Sala Stolica, a także Mała Czarna czekają  na Was i na spotkania z polskimi filmami i ich twórcami!

 

Bilety 

Warto wcześniej zarezerwować lub kupić bilety, które dostępne są w kasie kina Iluzjon – wieloletniego partnera przeglądu albo poprzez moduł sprzedaży internetowej kina.

Kasa kina: (22) 848 33 33; kasa.iluzjon@fina.gov.pl

Kup bilet online 


 

Partner: PwC

Oficjalny nadawca: CANAL+

Partnerzy przeglądu Orłów: Kino ILUZJON i Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny 

Partner przeglądu online: PLAYER.pl

Sponsorzy: LEXUS Warszawa – Wola, Bobbi Brown, Jean Louis David, kancelaria Rö Radwan-Röhrenschef Petruczenko Piechota Sp. k.,

Partnerzy medialni: Wirtualna Polska, radio TOK FM, magazyn Uroda Życia, magazyn VIVA!, Viva.pl, Co Jest Grane24.pl, magazyn Film&TV Kamera, Film New Europe oraz FilmPolski.pl

Partnerzy organizacji: Boxoffice.pl i Krakowska Fundacja Filmowa

Współpraca fotograficzna: EAST NEWS 

 

Galeria