Ćwiczenia z widzenia - grudzień 2015

Na Ćwiczenia z widzenia zapraszamy w każdą niedzielę miesiąca na godz. 12:00 do rotundy kina Iluzjon. Zajęcia poprowadzi Katarzyna A. Jarnuszkiewicz.

Katarzyna A. Jarnuszkiewicz - ukończyła wydział malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Jacka Sienickiego, ze specjalizacją grafiki warsztatowej w pracowni prof. Haliny Chrostowskiej. Po studiach uprawiała malarstwo sztalugowe i rysunek. Od roku 1994 zajmuje się również reklamą i grafiką wydawniczą. Autorka programów artystycznych, wprowadzających najmłodszych w świat podstawowych pojęć związanych ze sztuką.


Czas trwania pojedynczych zajęć: 1,5h

Maksymalna liczba uczestników na każdych zajęciach: 15 osób

Wiek uczestników: 4 -12 lat

 

Informacje o biletach:

Bilety do nabycia w kasie kina Iluzjon

Cena biletu na jedne zajęcia: 30 pln

Brak możliwości wcześniej rezerwacji miejsc!


PROGRAM


5.12.2015

,,Koń jaki jest, każdy widzi”, czyli –  koń w  malarstwie i rzeźbie na przestrzeni wieków.

Dziś zajęcia dla wielbicieli tych przepięknych zwierząt. Zanalizujemy jak są zbudowane. Dowiecie się, czym różni się kłus od galopu. Nauczymy się je rysować w różnych sytuacjach: jak pasą się na łące i jak wyglądają w galopie. Poznacie największe dzieła sztuki z ich wizerunkami.

Technika: papier, ołówek. Nowe pojęcia i zagadnienia: studium, szkielet anatomia

 

12.12.2015

Jesteśmy wśród zieleni – las, łąka czy ogród? Trochę o sztuce projektowania ogrodów.

Na przykładzie obrazów i planów ogrodów z dwóch różnych epok, romantyzmu i baroku, zastanowimy się, jakie są ich cechy charakterystyczne. Poznamy parę gatunków drzew i krzewów, aby samemu zaprojektować własny ogród. Przywołamy z pamięci pojęcie linii horyzontu, pierwszego i drugiego planu, które bardzo przydadzą się do narysowania naszego wymarzonego ogrodu.

Technika: papier, kredka, suchy pstel. Nowe pojecia: projekt, rzut z góry, styl barokowy i romantyczny, boskety, labirynty ogrodowe

 

19.12.2015  

Ostatni moment na wysłanie kartki świątecznej.

Dzisiaj przyjrzymy się bożonarodzeniowym tematom w malarstwie największych mistrzów. Jak różnie artyści wyobrażali sobie miejsce przyjścia na świat Pana Jezusa. Kogo nie może zabraknąć w betlejemskiej stajence? Co symbolizowała gwiazda betlejemska i dary przyniesione przez Trzech Króli. Efektem naszego spotkania będzie przestrzenny projekt kartki z życzeniami.  

Technika: karton, kredka. Nowe pojęcia i zagadnienia: klimat obrazu, światło w obrazi, symbol, makieta.

 

PATRONAT: