Młodzi gniewni. Młodzieżowy klub filmowy

Lubisz oglądać filmy i o nich dyskutować? Chcesz pisać o kinie, ale nie wiesz, czy robisz to dobrze? Zostań członkiem Młodzieżowego Klubu Filmowego. MKF „Młodzi gniewni” działa w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej od marca 2014 roku jako cykl spotkań organizowanych z myślą o młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Program adresowany jest do nastoletnich kinomanów zainteresowanych świadomym odbiorem sztuki filmowej i swobodną dyskusją o kinie. Prezentujemy głównie współczesne produkcje, które wyróżniają się zarówno niebanalnymi rozwiązaniami formalnymi, jak i poruszaną tematyką. Dyskusję po każdym seansie poprowadzi publicystka popkulturowa – Kaja Klimek.

W programie:

9 maja o godz. 18.00 zapraszamy na projekcję filmu „Baby Bump” w reżyserii Kuby Czekaja. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz odtwórczynią jednej z głównych ról – Agnieszką Podsiadlik.

Dotychczasową formułę „Młodych gniewnych” rozszerzamy o warsztaty, podczas których klubowicze będą bawić się kinem na różne sposoby – począwszy od zapoznania się z symboliką języka filmowego i tropami pomocnymi w jej odczytywaniu, przez realizację wciągających vlogów i pisanie niesztampowych recenzji, po opanowanie trudnej sztuki przeprowadzania wywiadów.

20 maja o godz. 10.00 warsztaty dziennikarskie poprowadzi dziennikarka i konsultantka scenariuszowa – Anna Bielak.

Młodzieżowy Klub Filmowy „Młodzi gniewni” bierze udział w kampanii „Skrytykuj.pl”, prowadzonej przez Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 


projekcje w ramach cyklu

07.03.2017, godz 18:00
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu
04.04.2017, godz 18:00
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu
09.05.2017, godz 18:00
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu
06.06.2017, godz 18:00
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu