Repremiera

Zrealizowana w 1934 roku „Córka generała Pankratowa” to historia zakazanej miłości z wielką historią w tle. W roli tytułowej jedna z największych gwiazd polskiego kina przedwojennego – Nora Ney.

W zbiorach Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego znajdują się dwie kopie filmu. W latach 2011-2013 wszystkie materiały filmowe poddano konserwacji i digitalizacji w ramach projektu „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie”. Natomiast w 2017 roku w Archiwum Stanowym w Albany odnaleziono oryginalną listę dialogową. Pozwoliło to zestawić ze sobą obie kopie filmu i przywrócić jego oryginalną wersję, dystrybuowaną przed wojną w polskich kinach.

15.06 | 19:00 Córka generała Pankratowa, reż. Mieczysław Znamierowski, Józef Lejtes, Polska 1934


Po seansie zapraszamy na sąsiedzką potańcówkę w klimacie retro, która się odbędzie w foyer Iluzjonu. Stroje nawiązujące do lat 20., 30. i 40. mile widziane!


Film będzie wyświetlany w ramach projektu „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


projekcje w ramach cyklu

15.06.2018, godz 19:00
Sala Stolica
Informacje dodatkowe rozmowa + potańcówka