Ukryte. Psychoanalityczne spotkania filmowe

Dlaczego nadajemy określony porządek i znaczenie przestrzeni wokół nas? Co się dzieje, jeśli stajemy się silnie przywiązani do przyjętego porządku i znaczenia? Jakim głosem jest street art, który łamie ten porządek? Jak silny musi być przekaz, żebyśmy mogli zacząć zastanawiać się nad znaczeniem tego, do czego jesteśmy przywiązani? Czy możemy bawić się tymi znaczeniami?

Banksy – brytyjski artysta street artu, tajemnicza gwiazda sztuki ulicznej – zrealizował film „Wyjście przez sklep z pamiątkami”, w którym tak jak i w swojej sztuce bawi się prawdą. Spodziewamy się filmu o Banksym. Tymczasem oglądamy historię francuskiego sklepikarza Thierry’ego Guetty zafascynowanego ulicznymi artystami, który nie mogąc rozstać się ze swoją kamerą dokumentuje historię street artu.

Gościem dyskusji po projekcji filmu będzie psychoterapeutka psychoanalityczna Marzena Pasek. Dyskusję poprowadzi krytyczka filmowa Anita Piotrowska.


Organizatorem cyklu Ukryte. Psychoanalityczne spotkania filmowe jest Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej i Kino ILUZJON.


projekcje w ramach cyklu

13.01.2019, godz 18:00
Sala Stolica