Other, Like Me: The Oral History of COUM Transmissions and Throbbing Gristle

Czołówka

Tytuł oryg.:
Other, Like Me: The Oral History of COUM Transmissions and Throbbing Gristle
Rodzaj:
Film
Kraj produkcji:
Wielka Brytania, USA
Rok produkcji:
2020
Reżyseria:
Marcus Werner Hed, Dan Fox
Scenariusz:
Marcus Werner Hed, Dan Fox
Montaż:
Dan Fox
Operator:
Marcus Werner Hed, Annika Aschberg
Czas trwania:
80 min.

Opis filmu

Hull, Anglia, 1970 rok. W podupadłej komunie w trudnym portowym mieście, grupa społecznych odmieńców - głównie z klasy robotniczej, w większości samouków - przyjęła nową tożsamość i zaczęła tworzyć prosty teatr uliczny pod nazwą COUM Transmissions. Rdzeń grupy stanowiły dwie artystki: Genesis Breyer P-Orridge i Cosey Fanni Tutti.

U szczytu sławy w świecie sztuki COUM zwrócili się w stronę muzyki, rozpoczynając nowy etap jako konfrontacyjny i osławiony zespół Throbbing Gristle. Zbudowali własne instrumenty, prowadzili niezależną wytwórnię płytową i z brutalną szczerością zmierzyli się z ciemną stroną ludzkiej natury, wymyślając zupełnie nowy gatunek muzyki elektronicznej - 'Industrial'. Zespół stał się główną inspiracją dla kolejnych pokoleń muzyków, po czym implodował na scenie przed tysiącami fanów w San Francisco w 1981 roku, by nie zreformować się przez kolejne 23 lata.

Other, Like Me to pierwszy dokument, który powstał o COUM Transmissions i Throbbing Gristle, czerpiący z bogatego archiwum zdjęć i wideo grupy, zawierający nowe wywiady z oryginalnymi członkami, w tym Genesis i Cosey. Ich historia to opowieść o kreatywności i przetrwaniu wbrew przeciwnościom losu, o całkowitym połączeniu sztuki z życiem, bez względu na koszty.

Opis festiwalowy

Oceń film
Galeria