Annette | Pierwsze pokazy popremierowe!

16.07.2021

Drodzy Widzowie,

serdecznie zapraszamy na pokaz premierowy filmu Annette do Iluzjonu.

Annette to historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze. 

Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski twórca zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję - Edith Piaf”) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera („Historia małżeńska”, saga „Gwiezdne Wojny”). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy „La La Land” oraz „Moulin Rouge!”

Annette to porywający, widowiskowy spektakl, który kipi od emocji. Film otworzył tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!” - podkreślają krytycy i widzowie na Twitterze i Facebooku. Magazyn Times i The Telegraph przyznały Annette maksymalną ilość gwiazdek (5/5), pisząc, że film jest najlepszym możliwym otwarciem festiwalu od lat.

Film Leosa Caraxa ożywił również widzów, zarówno publiczność w Cannes, jak i w Polsce. Kinofile w social mediach dyskutują (a czasami wręcz się kłócą) na temat Annette i emocji, które towarzyszyły im podczas seansu. - od zachwytu po odrazę.

Gdyby David Bowie zrobił kiedyś imprezę z Radiohead i napisaliby razem musical, powstałaby Annette - napisał jeden z widzów, zaznaczając, że to jeden z najciekawszych i najbardziej intrygujących filmów od dawna (z tego miejsca pozdrawiamy Sekcja Filmowa)

Bilety już w sprzedaży:

http://www.iluzjon.fn.org.pl/filmy/info/5490/annette.html

Galeria