Repertuar

14 Listopada - Czwartek

20:00 - Kat
Hiszpania, Włochy, 1963
( Stolica )

Informacje dodatkowe prelekcja: Carlos Marrodán Casas
    

15 Listopada - Piątek

18:00 - Ucieczka z Nowego Jorku
USA, 1981
( Mała Czarna )

Informacje techniczne Projekcja z taśmy 35mm, napisy polskie
Informacje dodatkowe english friendly
    

19:00 - Złoty wiek
Francja, 1930
( Stolica )

Informacje dodatkowe prelekcja: Carlos Reviriego
    

20:00 - Adela jeszcze nie jadła kolacji
Czechosłowacja, 1978
( Mała Czarna )

Informacje dodatkowe projekcja z nośnika DCP, napisy polskie
    

16 Listopada - Sobota

16:00 - Życie przed nami
Hiszpania, 1958
( Stolica )

Informacje dodatkowe prelekcja: Dominika Zielińska
    

16:00 - Jutro premiera
Polska, 1962
( Mała Czarna )

    

18:00 - Kino przed Almodovarem - debata
( Stolica )

Informacje dodatkowe Wstęp na wydarzenie jest wolny
    

18:00 - Sztandar wolności
Polska, 1935
( Mała Czarna )

Informacje techniczne Projekcja z nośnika DCP. Film po rekonstrukcji cyfrowej
    

19:30 - Śmierć rowerzysty
Hiszpania, Włochy, 1955
( Stolica )

Informacje dodatkowe prelekcja: Kamila Żyto
    

20:00 - Gwiezdny przybysz
USA, 1984
( Mała Czarna )

Informacje techniczne Projekcja z taśmy 35mm, napisy polskie
Informacje dodatkowe english friendly
    

17 Listopada - Niedziela

16:00 - Upał
Polska, 1964
( Mała Czarna )

    

18:00 - Wieża siedmiu garbatych
Hiszpania, 1944
( Stolica )

Informacje dodatkowe prelekcja: Joanna Bardzińska
    

18:00 - Wielka draka w chińskiej dzielnicy
USA, 1986
( Mała Czarna )

Informacje techniczne Projekcja z taśmy 35mm, napisy polskie
Informacje dodatkowe english friendly
    

20:00 - Szaleńcy
Polska, 1928
( Mała Czarna )

Informacje techniczne Projekcja z nośnika DCP. Film po rekonstrukcji cyfrowej
    

20:15 - Ikar. Legenda Mietka Kosza
Polska, 2019
( Stolica )

Informacje techniczne Projekcja z kopii DCP
    

18 Listopada - Poniedziałek

18:00 - Polonia Restituta 1918 – 1920
Polska, 1928
( Mała Czarna )

Informacje techniczne Projekcja z nośnika DCP. Film po rekonstrukcji cyfrowej
    

19:00 - Jak być kochaną. Jubileuszowe spotkanie z Barbarą Krafftówną
( Stolica )

Informacje dodatkowe 19:00 Jak być kochaną, reż. Wojciech Jerzy Has, Polska 1962, 101 minut | 20:40 Spotkanie z Barbarą Krafftówną
    

19 Listopada - Wtorek

17:00 - Akademia Polskiego Filmu - Kino jidysz
( Stolica )
Judeł gra na skrzypcach
Dybuk

Informacje dodatkowe wykładowca: dr hab. Barbara Giza
    

18:00 - Mowa ptaków
Polska, 2019
( Mała Czarna )

Informacje dodatkowe Po pokazie dyskusja. Prowadzenie: Kaja Klimek
    

21 Listopada - Czwartek

22 Listopada - Piątek

17:45 - Taxi blues
Rosja, Francja, 1990
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Informacje dodatkowe Spotkanie z reżyserem Pawłem Łunginem
Kronika Retrospektywa Pawła Łungina
    

18:45 - Dzieci futbolu
Rosja, 2019
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Rosja w dokumencie
    

20:00 - Bliskość
Rosja, 2017
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Director’s cut
    

23 Listopada - Sobota

16:00 - Car
Rosja, 2009
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Retrospektywa Pawła Łungina
    

18:45 - Kino epoki przemian
Rosja, 2018
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Rosja w dokumencie
    

20:00 - Anioły rewolucji
Rosja, 2014
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Director’s cut
    

20:30 - Goniec
ZSRR, 1986
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Informacje dodatkowe Spotkanie z reżyserem Karenem Szachnazarowem
Kronika Klasyka kina radzieckiego
    

24 Listopada - Niedziela

14:00 - Domowik
Rosja, 2019
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Filmy dla młodzieży
    

16:00 - Na dzielni
Rosja, 2018
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Manifesty
    

18:00 - Zwierciadło
ZSRR, 1975
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Informacje dodatkowe Krótki wykład poprowadzi Dr Grzegorz Szymczak
Kronika Klasyka kina radzieckiego
    

18:30 - Władca reniferów
Rosja, 2018
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Rosja w dokumencie
    

20:00 - Rosyjska szkoła uwodzenia
Austria, Dania, Norwegia, Rosja, 2019
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Rosja w dokumencie
    

20:30 - Ślub po rosyjsku
Rosja, Francja, Niemcy, 2000
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Retrospektywa Pawła Łungina
    

25 Listopada - Poniedziałek

18:00 - Pokalane niepoczęcie
Rosja, 2019
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Informacje dodatkowe Dyskusja z socjolog Małgorzatą Sikorską i lek. Katarzyną Kozioł
Kronika Rosja w dokumencie
    

18:00 - Wysoki Sądzie
Rosja, Estonia, 2019
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
    

20:00 - Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków
Rosja, 2012
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Director’s cut
    

20:30 - Wielka droga północna
Rosja, 2019
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Informacje dodatkowe Spotkanie z Leonidem Krugłowem
Kronika Rosja w dokumencie
    

26 Listopada - Wtorek

17:00 - Akademia Polskiego Filmu -Inter arma silent Musae?
( Stolica )
Powstanie Warszawskie
Wzywamy pana Smitha
Wielka droga

Informacje dodatkowe wykładowca: red. Andrzej Bukowiecki
    

18:00 - Obca, biała i pstrokaty
ZSRR, 1986
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Klasyka kina radzieckiego
    

20:00 - Siedmiu opojów
Rosja, Estonia, 2019
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
    

27 Listopada - Środa

18:00 - Wyspa
Rosja, 2006
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Retrospektywa Pawła Łungina
    

18:15 - Krótko mówiąc – Najlepsze filmy krótkometrażowe
( Mała Czarna )
Piękne życie
Myśl pozytywnie
Paliwo
Podróż do Paryża
Nie

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
    

20:00 - Wielka droga północna
Rosja, 2019
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Rosja w dokumencie
    

20:15 - Ajka
Rosja, Niemcy, Polska, Kazachstan, Chiny, 2018
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Director’s cut
    

28 Listopada - Czwartek

11:00 - Garsoniera
USA, 1960
( Stolica )

Informacje techniczne Projekcja z taśmy 35 mm, napisy polskie
Informacje dodatkowe english friendly
    

18:45 - Ojciec i synowie z Krotowa
Rosja, 2018
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Rosja w dokumencie
    

20:00 - Morfina
Rosja, 2008
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Director’s cut
    

20:15 - Raj
Rosja, 2016
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
    

29 Listopada - Piątek

18:00 - Fateicz i morze
Rosja, Polska, Finlandia, 2018
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Informacje dodatkowe Spotkanie z producentką Dorotą Roszkowską i operatorem Krystianem Matyskiem
Kronika Rosja w dokumencie
    

18:15 - Blok filmów krótkometrażowych MISTRZOWIE
( Mała Czarna )
Chłopiec i gołąb
Co się tyczy dialektyki odbioru sztuki
Fotograf
Ciężka praca starych mojr
Oddech dzwonu
Mój dziwny dziadek

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
    

20:00 - Kroniki rtęci
Rosja, USA, 2019
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
    

20:15 - Dama pikowa
Rosja, 2016
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Retrospektywa Pawła Łungina
    

30 Listopada - Sobota

14:00 - Abigail
Rosja, 2019
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Filmy dla młodzieży
    

16:15 - Bitwa
Rosja, 2019
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Manifesty
    

18:00 - Północny wiatr bywa ciepłym
Rosja, 2019
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Informacje dodatkowe Spotkanie z reżyserem Aleksiejem Gołowkowym
Kronika Rosja w dokumencie
    

18:15 - Blok filmów krótkometrażowych MŁODZI
( Mała Czarna )
Piter. Noir
Tonia płacze na moście zakochanych
Status ofiary
Stateczek
Sterowiec donikąd

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
    

20:00 - Oligarcha
Rosja, Francja, Niemcy, 2002
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Retrospektywa Pawła Łungina
    

20:00 - Sprawa Sobczaka
Rosja, 2018
( Mała Czarna )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Rosja w dokumencie
    

1 Grudnia - Niedziela

14:00 - Siostrzyczka
Rosja, 2019
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Filmy dla młodzieży
    

16:00 - Białe noce listonosza Aleksieja Triapicyna
Rosja, 2014
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Director’s cut
    

18:00 - Ubodzy krewni
Rosja, Francja, 2005
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Retrospektywa Pawła Łungina
    

20:15 - Ładunek 200
Rosja, 2007
( Stolica )

Informacje techniczne MIEJSCA NIENUMEROWANE
Kronika Director’s cut
    

7 Grudnia - Sobota

8 Grudnia - Niedziela

12 Grudnia - Czwartek

20:15 - Niezwykła propozycja
USA, 2018
( Stolica )

Informacje techniczne Projekcja z nośnika DCP, napisy polskie
    

14 Grudnia - Sobota