Młodzi gniewni - nowy cykl dla młodzieży

28.02.2014

W marcu rusza nowy cykl – Młodzi gniewni. To propozycja filmowa skierowana do młodzieży uczęszczającej do gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Seansom będą towarzyszyły prelekcje oraz dyskusje, które poprowadzą specjaliści w swoich dziedzinach, miejscy aktywiści, „entuzjaści”, edukatorzy filmowi. Film będzie stanowić pretekst do rozmów o świecie współczesnym, bieżących wydarzeniach, społeczno-kulturowych tendencjach.

Programowo: Dobre kino. Ważne tematy. Brak adaptacji lektur szkolnych. W klimacie klubu filmowego, spotkania z przyjaciółmi, kameralnie i… nieobowiązkowo.

 

Zapraszamy!

 

20.03 | 17:00 KRÓLOWIE LATA reż.: Jordan Vogt-Roberts

(13-16 lat, Gim.)

Królowie lata
reż.: Jordan Vogt-Roberts, USA 2013 93’

Zabawna komedia o dorastaniu, która przypomina jak to jest być młodym i mieć wielkie marzenia. Joe, Patrick i Biaggio skończyli już 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan… Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna Kelly, obiekt westchnień Joe i Patricka.

Buntownicy z wyboru
Przy okazji tej projekcji porozmawiamy o „buntownikach z wyboru”, o inicjacji, dojrzewaniu. Moderatorem będzie Jacek Dziduszko - filmoznawca, dziennikarz filmowy, animator kultury.

20.03.2014, godz 17:00
Sala Mała Czarna
Informacje dodatkowe przed filmem prelacja Jacka Dziduszko
Rezerwacja/zakup biletu

24.03 | 17:00 CONTROL reż.: Anton Corbijn

(16-18 lat) 

Control
reż.: Anton Corbijn, Wielka Brytania/USA 2007 120’

Debiutancki film Antona Corbijna, znanego fotografa, reżysera legendarnych teledysków U2, Depeche Mode czy Nirwany. Obraz opowiada o karierze brytyjskiej grupy rockowej Joy Division. Nie jest to jednak zbiorowy portret zespołu, ale opowieść o egzystencjalnych udrękach jego wokalisty, Iana Curtisa. Reżyser stara się odmitologizować postać lidera kapeli i pokazać człowieka uwikłanego w świat, w którym sobie nie radzi. Kanwą tej historii jest autobiograficzna książka żony Curtisa – Deborah.

Jak stworzyć żywą legendę w pięciu prostych krokach. Krótka historia teledysku. Jak teledyski wpływają na odbiór muzyki i kształtują nasz obraz jej twórców? Czy teledysk jest dziełem sztuki? Czy może być ważniejszy niż piosenka, którą ilustruje? Dlaczego niektóre zespoły stają się kultowe? Uczyć się będziemy od najlepszych. Anton Corbijn, zanim wyreżyserował „Control”, był znanym autorem fotografii i teledysków. Rozmowę przed i po filmie poprowadzi Marcin Fischer, reżyser filmowy, zafascynowany sztuką teledysku.

 

Bilety - 12zł (ulgowy)
         - 14zł (normalny)

24.03.2014, godz 17:00
Sala Mała Czarna
Informacje dodatkowe przed filmem prelekcja Marcina Fischera
Rezerwacja/zakup biletu

 

 

 

 

Galeria