Młodzi gniewni – młodzieżowy klub filmowy 20 i 31 października w Iluzjonie

15.10.2014

W październiku wracamy z cyklem „Młodzi gniewni – młodzieżowy klub filmowy”. Pokazujemy w nim filmy przeznaczone dla młodzieży uczęszczającej do gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. 20 października zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną na okrzyknięty mianem arcydzieła obraz Richarda Linklatera „Boyhood” – film rozgrywający się na przestrzeni ponad dekady, w którym aktorzy dojrzewają wraz ze swoimi postaciami. Z kolei 31 października odbędzie się pokaz (skierowany do młodzieży gimnazjalnej) filmu „We are the best!” Lukasa Moodyssona. To historia nastoletnich dziewczyn, które chcą założyć zespół punkowy. Niepokorne i zadziorne stawiają opór stereotypom płciowym i kanonom urody. Punk’s not dead!

Rozmowy po filmach poprowadzą „młodzi gniewni” polskiej krytyki filmowej – Jacek Sobczyński i Jacek Dziduszko

Programowo: Dobre kino. Ważne tematy. Brak adaptacji lektur szkolnych. W klimacie klubu filmowego, spotkania z przyjaciółmi, kameralnie i… nieobowiązkowo.

Zapraszamy!

 


20.05 | 17:00 Boyhood (od 16 lat)
reż. Richard Linklater USA 2014,163’

Film, realizowany między2002 a2013 rokiem, opowiada o dwunastu latach z życia pewnej rodziny. W centrum wydarzeń znajduje się nastoletni Mason, który wspólnie z siostrą Samanthą zostaje zabrany w emocjonalną, transcendentną podróż przez lata dzieciństwa do dorosłości. Historię Masona śledzimy od początku szkoły aż do rozpoczęcia studiów. Okres ten wypełniają głównie jego zmagania z rodziną: niedojrzałym ojcem, próbującą ukończyć studia, pozbawioną szczęścia w miłości matką i irytującą siostrą. Niespiesznie opowiedziany film ukazuje ważne, ale też zupełnie błahe codzienne wydarzenia, które składają się na obraz współczesnej amerykańskiej rodziny.

 


31.10 | 17:00 We are the best!
reż. Lukas Moodysson, Szwecja 2013,102’ (od 12 lat)

Film opowiada historię zbuntowanych nastolatków. Bobo, Klara i Hedvig to outsiderki, które lubią włóczyć się bez celu po mieście, wagarują, są silne i bezkompromisowe, ale też niepewne siebie i wrażliwe. Pewnego dnia odkrywają punk rocka i wbrew wszystkim zakładają zespół. „We are the best”, podobnie jak zrealizowane 16 lat temu „Fucking Amal”, przynosi niezwykle celny portret młodych ludzi, z ich dylematami związanymi z okresem dojrzewania.

 


REZERWACJE:

tel. 22 462 72 60 | iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

KINO ILUZJON | UL. NARBUTTA 50A, WARSZAWA

Bilety – 12zł

Partnerem cyklu jest Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży.

Galeria