Młodzi gniewni – młodzieżowy klub filmowy - seanse 12 i 15 grudnia

09.12.2014

W grudniu zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Młodzi gniewni – młodzieżowy klub filmowy”, w którym prezentujemy filmy przeznaczone dla młodzieży uczęszczającej do gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. 12 grudnia nasi widzowie zobaczą zabarwiony czarnym humorem film - „Dziewczynka z kotem”, opowiadający o dziewięcioletniej Arii, która musi się zmierzyć z trudną sytuacją, jaką jest rozwód jej rodziców. Natomiast 15 grudnia zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną na film Sofii Coppoli - „Bling Ring”, będący prawdziwą historią nastolatków włamujących się do domów hollywoodzkich gwiazd. Po filmach zapraszamy na dyskusje, które poprowadzą "młodzi gniewni" polskiej krytyki filmowej - Jacek Dziduszko oraz Jacek Sobczyński.

 

12.12.2014, godz. 16:45  

Dziewczynka z kotem  Rezerwacja/zakup biletu

reż.  Asia Argento, Francja, Włochy 2014 103’

(od 12 lat)

Aria ma dziewięć lat, kiedy staje się mimowolnym świadkiem burzliwego rozstania rodziców. Czuje się odrzucona i niekochana, gdyż sławni rodzice, artyści skupiają się przede wszystkim na własnych karierach i walce między sobą. Dziewczynka za wszelką cenę próbuje skupić na sobie ich uwagę, ale bezskutecznie. Jedynym pocieszeniem jest dla niej czarny kot o imieniu Dac, którego wszędzie ze sobą zabiera, i świat fantazji, który sobie stwarza, aby zapełnić emocjonalną pustkę. 

 

 

15.12.2014, godz 17:00

Bling Ring Rezerwacja/zakup biletu

reż. Sofia Coppola, Francja, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, USA 2014 90’

(od 16 lat)

Film opowiada prawdziwą historię grupy nastolatków, którzy w poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń włamują się do domów hollywoodzkich celebrytów. Magia luksusowych marek i wszechobecny "glamour" wydają się młodocianym złodziejom przepustką do lepszego, niedostępnego dla nich świata.

 


Bilety – 12 zł

Rezerwacje:

tel. 22 462 72 60 | iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

 

Partnerem cyklu jest Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży. 

Galeria