Antek Pawlicki kontra Młodzi gniewni!

30.09.2015

Gościem pierwszego spotkania (29.09) w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego – Młodzi gniewni w kinie Iluzjon był Antek Pawlicki.

Podczas wieczornej projekcji pokazaliśmy bardzo ważny w karierze aktora film, jego debiut fabularny, pt.:. „Z odzysku” w reżyserii Sławomira Fabickiego. Antek wspominał jak dużo prywatnie kosztowała go rola Wojtka – głównego bohatera filmu – od emocjonalnego zaangażowania po fizyczne wyczerpanie będące skutkiem wyziębienia organizmu w wyniku zdjęć kręconych w lodowatej rzece. Młody artysta zapytany gdzie leżą granice moralne i dobrego smaku w doborze ról, odpowiedział: „(…) myślę, że to jest jak z pytaniem: Co byś zrobił gdyby wybuchła wojna? Uciekałbyś czy wziąłbyś karabin i byś strzelał? Myślę, że dopóki nie znajdziesz się w takiej sytuacji to tego nie wiesz. (…) To też zależy od momentu w jakim jest się w życiu. Jestem daleki od tego typu deklaracji, ale generalnie jeśli chodzi o takie wyzwania,  jawi mi się to jednak jako bardzo fascynująca rzecz. Ciekawi mnie przekraczanie granic i szukanie w sobie czegoś, czego jeszcze nie odnalazłem. Sądzę raczej, że byłbym w stanie pójść w coś takiego.”


Antek Pawlicki, fot. Anna Bełz

 

Aktor opowiadał o czasie spędzonym w szkole aktorskiej, fascynacji teatrem, a także o pracy nad kolejnymi ekranowymi wcieleniami.

Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym Młodym gniewnym za tak wiele genialnych pytań i gorącą dyskusję! W szczególności podziękowania należą się licznej ekipie XL LO im. Stefana Żeromskiego, do którego uczęszczał nasz gość. Dzięki wam Antek miał okazję przypomnieć swoje młodzieńcze licealne wybryki w tej szkole! 

 


Antek Pawlicki i Młodzi Gniewni, fot. Anna Bełz

 

Już za miesiąc, 27 października o godzinie 18.00, wpadajcie na film „Memento Christophera Nolana (twórcy trylogii Batmana i „Interstellar”). Porozmawiamy o tym jak powinien wyglądać idealny scenariusz filmowy!

Czekamy także na wasze recenzje filmu „Z odzysku”, które możecie przesyłać do 6 października na adres: jradziszewska@fn.org.pl. Dla autora najlepszej recenzji szykujemy już nagrody niespodzianki!

 

Galeria