Lipiec w Iluzjonie

27.06.2016

François Truffaut 

W lipcowym repertuarze kina Iluzjon przygotowaliśmy dla Państwa retrospektywę filmów François Truffauta – jednego z najważniejszych europejskich twórców XX wieku. Truffaut jako jeden z najbardziej wpływowych reżyserów francuskiej nowej fali miał ogromny wpływ na rzeszę współczesnych mu i żyjących po nim twórców. Choć zmarł 32 lata temu, to jego twórczość wciąż pozostaje atrakcyjna dla kolejnych pokoleń miłośników ambitnego kina. Podczas przeglądu zaprezentujemy filmy: „Czterysta batów”, „Jules i Jim”, „Miłość dwudziestolatków”, „Gładka skóra”, „Dzikie dziecko”.
 


„Jules i Jim”, reż. François Truffaut
 

Tony Richardson

Także w lipcu chcielibyśmy zaprezentować Państwu twórczość Tony'ego Richardsona – reżysera teatralnego i filmowego, głównego przedstawiciela brytyjskiego nurtu młodych gniewnych. W swoich wczesnych filmach Richardson pokazywał Anglię z perspektywy robotnika, adaptując sztuki i opowiadania współczesnych mu twórców. Tak powstały filmy „Smak miodu” i „Samotność długodystansowca”. Uniwersalność tych filmów i język sprzeciwu nawołujący do buntu uczyniły reżysera znanym po obu stronach Atlantyku. W ramach pokazów przygotowaliśmy dla Państwa filmy: „Mama nie pozwala”, „Miłość i gniew”, „Music Hall”, „Smak miodu”, „Samotność długodystansowca”, „Mademoiselle” oraz „Szarża lekkiej brygady”.
 

„Miłość i gniew”, reż. Tony Richardson
 

Kultura Dostępna 

Kolejny miesiąc w ramach pokazów kultury dostępnej przyniesie nam projekcje filmów: „Demon” –  ciekawy eksperyment filmowy Marcina Wrony, „Na granicy” – thriller, którego akcja osadzona jest w Bieszczadach, „Planeta singli” – osiągająca spektakularne wyniki frekwencyjne polska komedia romantyczna, czy też „Karbala” – film przedstawiający największą bitwę polskich żołnierzy po II wojnie światowej. Skorzystaj ze specjalnych seansów filmowych w kinie Iluzjon. Przez cały rok w każdy czwartek o godzinie 18:00 obejrzysz polskie filmy w dobrej cenie. Sprawdź repertuar i dokonaj rezerwacji!

 

Na granicy, reż. Wojciech Kasperski

Nowości

W lipcu zaprezentujemy także dużo nowości, a jedną z nich jest „Subtelność” – nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz uhonorowany statuetką Cezara 2016 najnowszy film Christiana Vincenta, mistrza francuskiego kina, nazywanego spadkobiercą Érica Rohmera. Z kolei „Blokada” tureckiego reżysera Emina Alpera to odkrycie zeszłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie film otrzymał aż 3 nagrody. Jest to zaskakująco celna, porażająca swym obrazem wizja współczesnego świata, który przenika wszechobecna atmosfera inwigilacji, zagrożenia terroryzmem i społecznego szaleństwa. Poza tym „Wszyscy albo nikt” – nominowany do Cezara komediodramat, który podbił serca publiczności kinowej we Francji oraz jurorów MFF w Tokio. Debiutujący reżyser Kheiron, popularny francuski komik, opowiada w filmie prawdziwą historię swojego ojca, Hibata. Przygotowany przez nas repertuar to najlepsze kino współczesne, coś dla widza ceniącego emocje i inteligentną podróż z filmem.
 

„Wszyscy albo nikt”, reż. Kheiron

 

Bilety

Ceny biletów na seanse repertuarowe: 10 - 17 zł
 

Rezerwacje

Kasa kina: (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Galeria

Pliki do pobrania

Repertuar [pdf]