„Ale Meksyk!” – wystartował!

09.09.2016

W kinie Iluzjon został zainaugurowany Meksykański Przegląd Filmowy organizowany przez Ambasadę Meksyku w Polsce we współpracy z Filmoteką Narodową.

Przegląd uroczyście otworzyli – Dyrektor Filmoteki Narodowej – Anna Sienkiewicz-Rogowska oraz  Ambasador Meksyku w Polsce –  Alejandro Negrín, który podziękował widzom za liczne przybycie oraz zainteresowanie wydarzeniem. Jak się mieliśmy okazję dowiedzieć, Ambasador przebywa w kraju zaledwie od trzech miesięcy. Mimo to, zdecydował się przemawiać w języku polskim, co wywołało duży aplauz i radość zgromadzonej publiczności. Na otwarcie przeglądu widzowie obejrzeli znakomitą komedię  – „Ona to Ramona”, opowiadającą o tytułowej bohaterce borykającej się z lekką nadwagą, która okazuje się być jej największym kompleksem. Pewnego dnia wszystko odmienia się jednak za sprawą tajemniczych skarabeuszy…

Program przeglądu

Jeszcze dziś w Iluzjonie zobaczyć będzie można m.in. „Zebrę” – zaprawiony humorem film przygodowy, ukazujący losy Leandro i Odóna, którzy, aby dołączyć do oddziałów dowodzonych przez generała Álvara Obregóna, wybiorą się w długą podróż na tytułowej zebrze… W programie także „Każdy kogoś ma, oprócz mnie” – historia Alejandry i jej niespełnionych związków z mężczyznami, która decyduje się na romans z młodziutką Maríą.

Mamy też dobrą wiadomość dla tych, którzy nie mieli wczoraj możliwości zobaczenia filmu otwarcia. Jeszcze dziś zapraszamy na kolejny seans - „Ona to Ramona”. Wszystkie dzieci wraz z opiekunami zapraszamy natomiast w najbliższy weekend, podczas którego pokażemy mało znane szerszej publiczności, meksykańskie animacje.  

Przegląd potrwa do 11 września.

Pokazy odbywają się w ramach obchodów wydarzenia „Wrzesień 2016, miesiąc Meksyku”.

PROGRAM

Galeria