Warsztaty Młodzieżowego Klubu Filmowego „Młodzi gniewni”

28.02.2017

Chcielibyście tworzyć własne teksty o filmie, ale zastanawiacie się, jak zacząć? Nie jesteście pewni, co powinna zawierać dobra recenzja filmowa?

Przyjdźcie do Filmoteki Narodowej 11 marca, a krytyk filmowy Adam Kruk odkryje przed Wami swoją receptę na niesztampową, zapadającą w pamięć recenzję!

 

Od marca dotychczasową formułę Młodzieżowego Klubu Filmowego „Młodzi gniewni” rozszerzamy o warsztaty skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, podczas których Klubowicze będą bawić się kinem na różne sposoby – od poznawania tajników udanych recenzji filmowych (prowadzenie – Adam Kruk) oraz zapoznanie się z symboliką i tropami pomocnymi w czytaniu filmu (filmoznawca – Jacek Sobczyński), przez realizację wciągających vlogów (autorka vloga „Hashtag Warsztat” – Kaja Klimek), po opanowanie trudnej sztuki przeprowadzania wywiadów (dziennikarka i konsultantka scenariuszowa – Anna Bielak).

Warsztaty krytyki filmowej

Prowadzenie – Adam Kruk – filmoznawca i krytyk filmowy, związany z takimi tytułami, jak „Kino”, „EKRANy”, dwutygodnik.com czy filmweb.pl.

Dobrą krytykę filmową wyróżnia kompetencja, wnikliwość, styl. Do napisania profesjonalnej recenzji potrzeba m.in. znajomości historii i teorii filmu czy opanowania warsztatu językowego. Uczestnicy poznają klasyfikacje i struktury tekstów krytycznych, dostaną instrumenty analizy i interpretacji dzieła filmowego oraz narzędzia sprawnego, wnikliwego i zdyscyplinowanego językowo recenzowania filmów. Zajęcia o swobodnej formie, wykorzystującej metody nauczania poprzez gry przeplatane zdobywaniem wiedzy teoretycznej, stanowić będą syntetyczne wprowadzenie w świat filmu i zachętę do tworzenie własnych tekstów.

Termin i miejsce spotkań

Pierwsze z cyklu warsztaty dotyczące krytyki filmowej odbędą się już 11 marca o godzinie 10.00 w siedzibie Filmoteki Narodowej (ul. Puławska 61).  

Warsztaty – wstęp wolny (czas trwania – 4h)

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem mailowym jradziszewska@fn.org.pl. Osoby zainteresowane warsztatami, które nie uczestniczyły w pierwszym spotkaniu klubu, otrzymają potwierdzenie o swoim udziale po 7 marca.

Informację o dacie i miejscu kolejnych warsztatów będziemy podawać z miesięcznym wyprzedzeniem na stronie kina Iluzjon.

Więcej informacji o Młodzieżowym Klubie Filmowym „Młodzi gniewni” 

 

Partner: Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży

Galeria