Spotkanie z Kubą Czekajem i Agnieszką Podsiadlik w ramach MKF – Młodzi Gniewni już 9 maja!

01.05.2017

Na trzecie spotkanie w ramach „MKF – Młodzi Gniewni” i seans filmu Baby Bump” (2015) zapraszamy 9 maja o godzinie 18.00.

Spotkanie z twórcami

Naszych Klubowiczów czeka wyjątkowa dyskusja – swoją obecność zapowiedział w tym dniu także reżyser filmu – Kuba Czekaj oraz odtwórczyni jednej z głównych ról – Agnieszka Podsiadlik! Zapraszamy Was w surrealistyczną podróż do świata „Baby Bump”. Twórca, nagrodzony za swoje dzieło m.in. na festiwalu filmowym w Wenecji bez pruderii, z poczuciem humoru, a jednocześnie prawdziwie, oddaje sposób percepcji młodego bohatera, który będąc dzieckiem, zarazem już nim nie jest. Świat odczuć, relacji, wyobrażeń i fantazji przeżywanych pomiędzy dzieciństwem a dorosłością jest tak specyficzny, że trudno w nim czasem się odnaleźć – również nam, widzom, towarzyszącym bohaterowi. Rekompensatą jest możliwość powrotu do przeżyć z dawno zapomnianego i wypartego okresu dorastania.

Dyskusję po seansie poprowadzi publicystka popkulturowa, autorka vloga „Hashtag Warsztat” – Kaja Klimek.


Program cyklu

  • 9 maja         „Baby Bump” reż. Kuba Czekaj, Polska, 2015, 90’

  • 6 czerwca    „Lato Sangaile” (Sangailes vasara) reż. Alante Kavaite, Litwa/Francja/Holandia, 2015, 88’

Cena biletu: 10 zł

Warsztaty

20 maja zapraszamy także na warsztaty dziennikarskie, które poprowadzi konsultantka scenariuszowa oraz dziennikarka współpracująca m.in. z Dwutygodnikiem, Weekendem Gazeta.pl – Anna Bielak.

Jak opowiadać innym historie, które widzieliśmy na ekranie? Jak o nich rozmawiać z tymi, którzy je dla nas wyreżyserowali? Od czego zacząć rozmowę i jak sprawić, by od tekstu nie dało się oderwać? Jakimi zasadami rządzi się rynek, jakich recenzji oczekują czytelnicy i czego od dziennikarzy wymagają redaktorzy? Podczas warsztatów dziennikarskich zastanowimy się, jak odpowiedzieć na te i wiele innych pytań związanych z pracą dziennikarza.

Pomówimy o tym, jak przeprowadzić ciekawą i wielowymiarową rozmowę.  Jakich użyć metod, by artysta opowiedział nam nie tylko to, czego chcemy, ale i otworzył się w sposób, jakiego się nie spodziewaliśmy. Porozmawiamy o tym, jak sobie radzić w różnych – czasem bardzo trudnych – warunkach. Zastanowimy się, czym są ryzykowne pytania; czy warto je zadawać oraz jak przygotować się do rozmowy w taki sposób, żeby była interesująca i satysfakcjonująca nie tylko dla obu stron, ale i dla redaktora. Przeanalizujemy kilka wybranych wywiadów opublikowanych w prasie i finalnie spróbujemy przeprowadzić oraz zredagować własne, krótkie rozmowy.

Podyskutujemy o tym, co warto wziąć pod uwagę zanim zacznie się pisać tekst, jak w profesjonalny sposób opowiadać o swoich emocjach i ile filmowych tajemnic zdradzać, by zaintrygować czytelnika nie odbierając mu przyjemności samodzielnego odkrywania fabularnych zdarzeń. Porozmawiamy też o tym, jaką pozycję ma krytyk we współczesnym świecie i jak przebić się na rynku w czasach, kiedy wszystkim wolno pisać, a na łamach Internetu każdemu publikować.

Miejsce warsztatów:  Filmoteka Narodowa (ul. Puławska 61)

Czas trwania: 4h (10.0014.00)  wstęp wolny

Zapisy do 15 maja pod adresem mailowym  jradziszewska@fn.org.pl (pierwszeństwo w zapisach mają członkowie MKF  Młodzi Gniewni)

Informację o przyjęciu na warsztaty prześlemy drogą mailową do dnia 17 maja.

 

Młodzieżowy Klub Filmowy „Młodzi gniewni” oraz towarzyszące mu warsztaty odbywają się w ramach kampanii „Skrytykuj.pl” prowadzonej przez Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerem projektu jest Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży.

 

Galeria