Kuba Czekaj i Agnieszka Podsiadlik kontra Młodzi Gniewni

11.05.2017

9 maja w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej odbyło się kolejne spotkanie w ramach „MKF – Młodzi Gniewni”.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli twórcy filmu „Baby Bump” (2015): Kuba Czekaj – reżyser i Agnieszka Podsiadlik – odtwórczyni głównej roli.

 

O filmie

Nagrodzony na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji film wzbudził wśród młodych widzów duże emocje. Wielu z nich było pod wrażeniem nieposkromionej wyobraźni twórcy, a przede wszystkim oryginalnej formy filmu wykorzystującej m.in. poetykę komiksu i elementy animacji. Nie wszyscy jednak odnaleźli się w surrealistycznym świecie zamieszkiwanym przez Micky’ego House’a i jego matkę. Dla części widowni wspomniana forma w zbyt dużym stopniu dominowała nad treścią i utrudniała odbiór filmu. Choć „Baby Bump” podzielił widzów to reżyser filmu chętnie wysłuchał wszystkich opinii. Cel twórcy został osiągnięty – ludzie chcą rozmawiać o wyreżyserowanym przez niego filmie i rzadko się zdarza, że ktoś wychodzi z filmu obojętnym.

Zaproszeni goście i ich otwartość na szczerą rozmowę sprawiły, że członkowie „MKF – Młodzi Gniewni” na długo zapamiętają tę rozmowę. Ostatni odcinek cyklu już 6 czerwca! Zapraszamy na Lato Sangaile (2015), reż. Alanté Kavaité.

O cyklu

Młodzi gniewni – młodzieżowy klub filmowy – Prowadzenie – Kaja Klimek

MKF „Młodzi gniewni” działa w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej od marca 2014 roku jako cykl spotkań organizowanych z myślą o młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszym pragnieniem było stworzenie propozycji atrakcyjnej dla nastoletnich kinomanów, zainteresowanych świadomym odbiorem sztuki filmowej i swobodną dyskusją o kinie. Program „Młodych gniewnych”, obejmujący głównie współczesne produkcje prezentowane na cenionych festiwalach, dobieramy, mając na uwadze zarówno niebanalne rozwiązania formalne prezentowanych filmów, jak i poruszaną w nich problematykę. W 2017 roku cykl poprowadzi publicystka popkulturowa Kaja Klimek, pisząca m.in. na łamach dwutygodnik.com, filmweb.pl, autorka YouTube'owego vloga „Hashtag Warsztat”.

Cena biletu: 10 zł

Młodzieżowy Klub Filmowy „Młodzi gniewni” oraz towarzyszące mu warsztaty odbywają się w ramach kampanii „Skrytykuj.pl” prowadzonej przez Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Partner: Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży

Galeria