Zbliża się 8. Festiwal Filmoteki Szkolnej!

09.06.2017

W dniach 12-13 czerwca 2017 roku w kinie Iluzjon odbędzie się 8. edycja Festiwalu Filmoteki Szkolnej – wydarzenia, podczas którego młodzież z całej Polski może wymienić się doświadczeniami nabytymi podczas realizacji projektów filmowych. To również niepowtarzalna okazja do spotkania z aktorami, reżyserami i krytykami filmowymi.

Efekty specjalne edukacji

Co to jest storyboard, na czym polega rekonstrukcja cyfrowa obrazu i dźwięku, jakie są rodzaje zniszczeń i degradacji taśmy filmowej, z którymi na co dzień walczą konserwatorzy  te oraz inne zagadnienia będą tematem wizyt studyjnych w warszawskich instytucjach filmowych podczas pierwszego dnia Festiwalu. Ale teoria to nie wszystko! Pod okiem specjalistów młodzież samodzielnie przekona się jak to wszystko działa w praktyce. Drugiego dnia w Warszawskiej Szkole Filmowej uczniowie i nauczyciele spotkają się na warsztatach z zaproszonymi ekspertami.

Młodzi w Akcji!

W 8. edycji wydarzenia weźmie udział ponad 200 młodych pasjonatów filmu i nauczycieli stosujących nowoczesne metody pracy. Do Warszawy przyjadą uczestnicy projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wspólnie z Filmoteką Narodową (obecnie: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny) oraz laureaci prestiżowych konkursów, m.in. Międzynarodowego Konkursu na Plakat Filmowy, konkursu „Skrytykuj!” oraz Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Ich inspirujące działania i budzące podziw dokonania poznamy podczas gali, która 12 czerwca odbędzie się w kinie Iluzjon. Wieczór zwieńczy pokaz filmu „Komunia” (2016) i spotkanie z reżyserką Anną Zamecką.

Organizatorzy

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem Filmoteki Narodowej (obecnie: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny), Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej organizowanym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowych informacji na temat Festiwalu Filmoteki Szkolnej udziela Agata Sotomska: asotomska@fn.org.pl, tel. 22 54 21 075, 695 363 351, www.filmotekaszkolna.pl.

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z poprzedniej edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej:


Źródło: YouTube Filmoteki Szkolnej 

Galeria