Młodzieżowy Klub Filmowy „Młodzi Gniewni” – drugi semestr

30.10.2017

Młodzieżowy Klub Filmowy „Młodzi Gniewni” działa w kinie Iluzjon od marca 2014 roku jako cykl spotkań organizowanych z myślą o młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Program adresowany jest do nastoletnich kinomanów zainteresowanych świadomym odbiorem sztuki filmowej i swobodną dyskusją o kinie. Prezentujemy współczesne produkcje, które wyróżniają się zarówno niebanalnymi rozwiązaniami formalnymi, jak i poruszaną tematyką. Dyskusję po każdym seansie prowadzi publicystka popkulturowa – Kaja Klimek.

Start projekcji 18:00

Bilet na pojedyncze zajęcia 10 zł. Karnet na cały cykl 35 zł (posiadacze karnetów mają pierwszeństwo zapisu na warsztaty).

 

Program

27.02.2018 – „Intruz”, reż. Magnus von Horn, Polska, Szwecja, Francja, 2015

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia rozgrywająca się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John – pod wpływem ekstremalnych emocji – dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Szybko jednak zostaje skonfrontowany z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

Film został nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni za najlepszą reżyserię, scenariusz i montaż.

 

27.03.2018 – „Nadejdą lepsze czasy”, reż. Hanna Polak, Dania, Polska, 2014

11-letnia Jula zachowuje się jak każda jej rówieśniczka. Eksperymentuje z makijażem, farbuje włosy, próbuje alkoholu i papierosów. Jedyna różnica polega na tym, że Jula żyje na największym w Europie wysypisku śmieci znajdującym się pod Moskwą, zaledwie 20 km od Kremla. Teren wysypiska jest ogrodzony i pilnowany, ale mimo to żyje tam mała społeczność, która funkcjonuje poza prawem i światem zewnętrznym.

 

24.04.2018 – „Córki dancingu”, reż. Agnieszka Smoczyńska, Polska, 2015

Dwie nastolatki Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

 

22.05.2018 – „Florida Project”, reż. Sean Baker, USA, 2017

Historia sześcioletniej rozrabiaki Moonee i jej zbuntowanej matki Halley, próbujących ułożyć sobie życie w tanim motelu na obrzeżach najszczęśliwszego miejsca na świecie – Disneylandu.

 

Warsztaty

17 marca oraz 14 kwietnia zostaną zorganizowane bezpłatne warsztaty z analizy języka filmowego. Pierwszeństwo zapisów na warsztaty będą mieli posiadacze karnetów. 

Zapisy: https://goo.gl/forms/JiWiK6v5AqvTORL82

 

Bilety i rezerwacje

Bilety na pojedyncze seanse: 10 zł; karnet na 4 spotkania: 35 zł

Kasa kina – (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Osoba do kontaktu: Robert Jaczewski, tel. 22 380 49 25, e-mail: rjaczewski@fn.org.pl

Galeria