Specjalny pokaz filmu „Narkomani” i spotkanie z Adamem Holendrem

10.11.2017

19 listopada o godz. 18:00 w Iluzjonie odbędzie się specjalny pokaz filmu „Narkomani” (reż. Jerry Schatzberg) z 1971 roku. Autorem zdjęć do tego filmu jest Adam Holender – polski operator filmowy, który współpracował m.in. z Johnem Schlesingerem („Nocny kowboj”), Waynem Wangiem („Brooklyn Boogie”), Paulem Newmanem („Bezbronne nagietki”). Po seansie zapraszamy na rozmowę z Adamem Holendrem.

Projekcja odbędzie się w ramach cyklu „Polskim okiem. Dzieła sztuki operatorskiej”, który prezentuje postaci najwybitniejszych polskich operatorów filmowych.

O filmie:

Film, utrzymany w stylu surowej, szorstkiej impresji, mówi o świecie osób uzależnionych od narkotyków. Jest to historia pary młodych ludzi. W chwili kiedy ich poznajemy, niczego już od życia nie oczekują; ma ono sens jedynie w stanie narkotycznego odurzenia. Aby zdobyć choć jedną dawkę białego proszku, oboje zdolni są przekroczyć wszelkie granice.

Amerykański tytuł filmu i zarazem sztuki – „Panika w Parku Igieł” – określa właśnie ten stan lęku, biorący się z niemożności zaspokojenia głodu narkotycznego. Film był pierwszym w kinie amerykańskim dojrzałym dramatem, podejmującym problem nasilającej się, zwłaszcza wśród młodych ludzi, narkomanii.


19.11.2017, godz 18:00
Sala Stolica
Informacje dodatkowe po projekcji rozmowa z Adamem Holendrem
Rezerwacja/zakup biletu

Galeria