Festiwal Nowe Epifanie

16.02.2018

W ramach IX edycji festiwalu w każdy poniedziałek o godzinie 18:00 w kinie Iluzjon będzie odbywał się seans filmowy. 19 lutego zapraszamy na projekcję filmu „Jezus Chrystus Zbawiciel” w reżyserii Petera Geyera. 

Program


19.02 – Jezus Chrystus Zbawiciel
„Jezus Chrystus Zbawiciel” to obraz pokolenia, które kwestionowało władzę i opowieść o artyście w szczególnym momencie jego kariery. Film Petera Geyera przenosi widzów do berlińskiej Deutschlandhalle, gdzie Klaus Kinski mówił ze sceny: „Poszukiwany: Jezus Chrystus, oskarżony: o mącenie ludziom w głowach, skłonności anarchistyczne, spisek przeciw władzom państwowym” – to fragment spektaklu, nad którym aktor pracował dziesięć lat. Rozmowę po projekcji filmu poprowadzi Tomasz Kolankiewicz.

26.02 – Jesus Christ Superstar
Przyciągnął miliony widzów na widownie teatralne i do kin. Musical „Jesus Christ Superstar” Andrew Lloyda Webbera został przeniesiony na duży ekran przez Normana Jewisona.
Grający role Jezusa Ted Neeley i Judasza Carl Anderson otrzymali nominacje do Złotych Globów.

5.03 – Boski
Kiedy wszyscy jeszcze śpią, on jest już rześki. Pracuje, pisze książki, bywa w towarzystwie i modli się. Jest początek lat 90., a on niestrudzenie zmierza ku swej siódmej kadencji na stanowisku premiera. Nazywa się Giulio Andreotti. Ma niemal boskie możliwości, nie wie, co to strach. Jego radością jest władza.

12.03 – Piłat i inni
Film Wajdy łączy kilka światów: ten pochodzący z powieści „Mistrz” – fragmentu „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa, świat historyczny i ówczesne RFN, gdzie kręcono „Piłata i innych”, np. Drogę Krzyżową na ulicach Frankfurtu nad Menem. W warstwie dźwiękowej filmu usłyszymy „Pasję według św. Mateusza“ Jana Sebastiana Bacha.

19.03 – Dyktator
Bohaterów jest dwóch: absolutny władca Hynkel (Charlie Chaplin) i żydowski fryzjer (w tej roli również Charlie Chaplin), a podobieństwo między nimi, jak dowiadujemy się na początku filmu, jest przypadkowe. Film „Dyktator” to alegoria rządów Hitlera. Charlie Chaplin, aktor i reżyser, sprzeciwia się w nim dyktaturze.


Jezus Chrystus Zbawiciel, reż. Petera Geyera

O Festiwalu

Festiwal Nowe Epifanie to warszawski interdyscyplinarny festiwal wielkopostny, którego podstawowym celem jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu „Listu do artystów” Jana Pawła II. Organizatorem festiwalu jest Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, a tematem jego IX edycji jest hasło „król”.

Szczegóły dostępne na www.noweepifanie.pl


Bilety i rezerwacje

Bilety: 15 zł /17 zł

Kasa kina: (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl


Galeria