Bajkowy Dzień Dziecka

24.05.2018

Historie pełne marzeń, śmiechu, przygód i przyjaźni nadal zaskakują jakością obrazu i dźwięku. Misternie odrestaurowane polskie animacje, zabiorą nas do wspaniałego bajkowego świata na prawdziwą, barwną przygodę. Nie zapomnieliśmy również o tym, że dzieci przede wszystkim kochają zabawę! Czekamy na Was 2 czerwca w kinie Iluzjon.

Świętowanie Dnia Dziecka zaczniemy o godz. 10:00 od zabaw i konkursów na świeżym powietrzu. Namalujemy wspólnie wielki plakat z bohaterami bajek ze studia SEMAFOR. Zabawie będą towarzyszyć bańki mydlane, malowanie twarzy oraz konkursy z nagrodami. 

Kiedy już porządnie się wybawimy, przyjdzie czas na bajki! Najstarsi widzowie będą mogli odkryć je na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z Gapiszonem. Projekcja zacznie się o godz. 12:00. W programie znalazły się:

TORT URODZINOWY, reż. Marek Skrobecki, 1989
Zabawne perypetie kota, który ani w śnie, ani na jawie, nie może skosztować wymarzonego urodzinowego tortu.

O JANKU, CO PSOM SZYŁ BUTY, reż. Lidia Hornicka, 1961
Ekranizacja bajki Juliusza Słowackiego pochodzącej z dramatu „Kordian”.

WYCIECZKA, reż. Teresa Badzian, 1957
Historia wyprawy grupki przyjaciół na narty. Jeden z uczestników wycieczki spotyka niedźwiedzia...

CYRK, reż. Włodzimierz Haupe, 1954
Zgromadzona w cyrku publiczność jest świadkiem niezwykłych wydarzeń – chłopiec podczas wykonywania jednej ze sztuczek wylatuje przez dach namiotu cyrkowego. Dzieci z różnych krajów i kontynentów ruszają mu na ratunek.

PRZYGODY GAPISZONA – GAPISZON W CYRKU, reż. Jerzy Kotowski, 1964
Pierwsza część przygód uroczego Gapiszona – postaci stworzonej przez Bohdana Butenkę.

Po seansie zapraszamy na jeszcze więcej zabaw! Na kinowej scenie zaśpiewamy piosenki, zatańczymy bajkowy taniec, odpowiemy na zagadki związane z bohaterami bajek ze studia SEMAFOR i znowu trochę pomalujemy. Nasza kolejna propozycja to gra terenowa, w którą po raz kolejny zaangażujemy postaci z bajek. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników przewidzieliśmy nagrody. Na zakończenie Dnia Dziecka proponujemy pokaz ogromnych baniek mydlanych.

Największych miłośników klasycznej polskiej animacji zapraszamy również 1 i 3 czerwca o godz. 12:00. Pokażemy m.in. „Misia Uszatka”, „Baśń o korsarzu Palemonie”, „Przygody rycerza Szaławiły” oraz „Uwaga diabeł”.

Bilety

Udział dziecka – 10 zł; rodzice/opiekunowie – wstęp wolny

Czas i miejsce

Sobota | 2 czerwca | zabawy i pokaz animacji godz. 10:00 – 14:00

Pozostałe dni:

Piątek | 1 czerwca | pokaz animacji o godz. 12:00

Niedziela | 3 czerwca | pokaz animacji o godz. 12:00

Galeria