Lato w Iluzjonie

25.06.2018

Lato w mieście, wakacje w kinie? Czemu nie!

Zapraszamy do krótkiego przeglądu naszych propozycji filmowych na najbliższe dwa miesiące, filmów czasem znanych lub całkiem nowych, ale wszystkich na pewno wartych obejrzenia. Leżaki, lemoniadę i lody przed i po seansie zapewni café Iluzja, zieleń i cień – skwer Antoniego Słonimskiego. A sam Iluzjon – jak zawsze: najstarsze, stare, ale też nowe i najnowsze – i tylko dobre kino. Oto nasz plan letniej podróży filmowej.

 

Kino festiwalowe

W najbliższych tygodniach przyjrzymy się faworytom ubiegło i tegorocznych edycji największych festiwali filmowych. Wybraliśmy dla Państwa najciekawsze, naszym zdaniem propozycje. W cyklu Kino festiwalowe zobaczycie m.in. głośne w ostatnich miesiącach filmy: „W ułamku sekundy”, „Nigdy cię tu nie było” czy „Sweet Country”.


„W ułamku sekundy” (2017), reż. Fatih Akin

Sekcja: dokument

Podczas dwóch wakacyjnych miesięcy zaprezentujemy  wiele znakomitych  filmów dokumentalnych. W lipcu będą to najciekawsze polskie i zagraniczne produkcje ostatnich dwóch lat, a wśród nich oczekiwana nowość – „McQueen”. To historia Alexandra McQueena, który już za życia stał się ikoną mody i sztuki współczesnej, a jego pojawienie się w haute couture na zawsze odmieniło oblicze świata mody. W sierpniu z kolei zapraszamy na najpiękniejsze filmy o muzyce. Oprócz tak klasycznych już tytułów jak „Sugar Man” czy „Buena Vista Social Club”, nie zabraknie także tutaj premiery – filmu „Whitney” poświęconego pamięci diwy sceny muzyki pop i R&B.

 

Charlie Chaplin – Mały Tramp

Tylko w Iluzjonie można odbyć w te wakacje podróż w czasie i przenieść się do epoki kina niemego, którego niekwestionowanym królem był Charlie Chaplin. Przez dwa miesiące pokażemy dziesięć niezapomnianych filmów tego artysty, m.in.: Brzdąca, Światła wielkiego miastaGorączkę złota czy Dyktatora.


Warszawa Singera

Już w sierpniu, w ramach jubileuszowego 15. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, wrócimy w czasy działalności przedwojennych studiów filmowych. Bohaterką tegorocznej edycji Festiwalu będzie Maria Hirszbein – prekursorka produkcji filmowej wśród kobiet międzywojnia.

 

Nowości

Letnich nowości w Iluzjonie będzie więcej, obok wymienionych wcześniej filmów, w sierpniu pojawią się jeszcze dwie premiery. Pierwsza z nich to pełna ciepłego humoru i magii Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie. Druga to długo wyczekiwana przez wszystkich fanów Monty Pythona komedia Człowiek, który zabił Don Kichota. Jego twórcy, Terry’emu Gilliamowi, udało się w końcu, po dwudziestu pięciu latach zmagań, dokończyć dzieło, które na długo przed premierą, zdążyło obrosnąć legendą.


W lipcu zaprosiliśmy was na:


Perły światowej komedii

Iluzjonowy wehikuł czasu pozwoli także w lipcu przeżyć raz jeszcze wiele cudownych chwil z klasykami światowej komedii, wśród których znajdziemy takie perły, jak: Arszenik i stare koronkiPół żartem, pół serio, Tajemniczy blondyn w czarnym bucie, a nawet Świat się śmieje.


Kalejdoskop wakacyjny 

Skoro mamy wreszcie lato, jakiekolwiek by ono nie było – poszukajmy go i w kinie.
Lipcowy Kalejdoskop to wybór filmów starszych i najnowszych, których bohaterowie rozpoczęli właśnie swoje niezwykłe, letnie przygody i doświadczenia – od Wakacji Pana Hulot do premierowej „Avy”. Francuski film w reżyserii Léi Mysius został wyróżniony na MFF w Cannes i tym samym stał się najgłośniejszym debiutem ostatnich lat. 


„Ava” (2017), reż. Léa Mysius

Jak sami widzicie, przygotowaliśmy dla Was program, który w upalne dni powinien ugasić filmowe pragnienie, a w dni chłodne i deszczowe zabrać na prawdziwe wakacje i pomóc, choć na trochę oderwać się od codzienności.

Zapraszamy!

 Bilety i rezerwacje

Filmy z archiwum Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego: 12 zł (ulgowe) i 14 zł (normalne)

Nowości: 15 zł (ulgowe) i 17 zł (normalne)

Kup bilet online 

Kasa kina: (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Galeria

Pliki do pobrania

Repertuar 07-08.2018 (pdf) (2,47 MB)
Repertuar tygodniowy: 13.07-19.07.2018 [pdf] [73 KB]
Repertuar tygodniowy: 20.07-26.07.2018 [pdf] [80 KB]
Repertuar tygodniowy: 27.07-02.08.2018 [pdf] [78,2 KB]
Repertuar tygodniowy: 03.08-09.08.2018 [pdf] [77 KB]
Repertuar tygodniowy: 10.08-16.08.2018 [pdf] [77,4 KB]
Repertuar tygodniowy: 17.08-23.08.2018 [pdf] [77,9 KB]
Repertuar tygodniowy: 24.08-30.08.2018 [pdf] [78,3 KB]