11-2.01 | Orły 2019 – przegląd filmów

10.01.2019

W najbliższy piątek, 11 stycznia, w kinie Iluzjon rozpocznie się przegląd Orłów, filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2019, przyznawanych przez Polską Akademię Filmową. Między 11 a 2 lutego widzowie będą mogli obejrzeć ponad 50 filmów kandydujących do Orłów 2019 i porozmawiać z ich twórcami na wieczornych spotkaniach. Szykuje się prawdziwy festiwal polskiego kina!

 

Witold Sobociński

Na uroczystym otwarciu przeglądu – 11 stycznia – zostanie pokazany film „Sanatorium pod Klepsydrą” w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Film nie został wybrany przypadkowo, Polska Akademia Filmowa chce w ten sposób uhonorować zmarłego w ubiegłym roku wybitnego autora zdjęć filmowych, Witolda Sobocińskiego, laureata Orła 2007 za osiągnięcia życia, senatora PAF. Tego wieczoru w Iluzjonie pojawią się twórcy, którzy mieli okazję pracować z Witoldem Sobocińskim, oraz jego wnuk Piotr Sobociński, również uznany autor zdjęć filmowych.

 

Program filmowy 

Podczas kolejnych dni Przeglądu Orłów 2019, kino Iluzjon wciąż będzie pełne filmowych emocji. Od 11 do 2 lutego widzowie zobaczą wszystkie polskie produkcje, które spełniają warunki kandydowania do Polskich Nagród Filmowych Orły, a po wieczornych pokazach, tak jak w poprzednich edycjach, spotkają się z ich twórcami.

W programie przeglądu znalazły się obsypane nagrodami tytuły, m.in.: zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale 2018  „Twarz” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, czy „Zimna wojna” – zdobywca Złotej Palmy w Cannes i Europejskich Nagród Filmowych w aż pięciu kategoriach, w tym za najlepszą reżyserię dla Pawła Pawlikowskiego oraz za najlepszą główną rolę kobiecą dla Joanny Kulig.

PROGRAM PROJEKCJI 

 

Spotkania z twórcami 

Podczas przeglądu odbędzie się aż 18 spotkań z twórcami, między innymi z wielokrotnym laureatem Orłów Wojciechem Smarzowskim, reżyserem „Kleru", najgłośniejszego filmu ostatniego roku; laureatką Orła 2017 za debiut oraz Nagrody Specjalnej Jury Festiwalu w Sundance za reżyserię filmu „Córki dansingu", Agnieszką Smoczyńską, która weźmie udział w dyskusji z widzami po pokazie „Fugi”; Januszem Kondratiukiem, reżyserem filmu „Jak pies z kotem"; Krzysztofem Zanussim po filmie „Eter"; laureatem Orła za Najlepszy Film i Najlepszą Reżyserię Robertem Glińskim („Czuwaj"); Raulem de la Fuente i Damianem Nenowem – twórcami uhonorowanego Europejskią Nagrodą Filmową w kategorii Najlepszy Film Animowany obrazu – „Jeszcze dzień życia”; Filipem Bajonem, reżyserem nagrodzonego na Festiwalu Filmowym w Gdyni „Kamerdynera”; Urszulą Antoniak z filmem „Pomiędzy słowami”, czy głośnymi debiutantami – Jagodą Szelc („Wieża. Jasny dzień”) i Pawłem Maśloną („Atak paniki”), a to zaledwie część z licznego grona twórców filmowych, którzy spotkają się z widzami przeglądu.

Sala Stolica, a także Mała Czarna czekają  na Was i na spotkania z polskimi filmami i ich twórcami!

 

Bilety 

Warto wcześniej zarezerwować lub kupić bilety, które dostępne są w kasie kina Iluzjon – wieloletniego partnera przeglądu albo poprzez moduł sprzedaży internetowej kina.

Kasa kina: (22) 848 33 33; kasa.iluzjon@fina.gov.pl

Kup bilet online 


 

Partner: PwC

Oficjalny nadawca: CANAL+

Partnerzy przeglądu Orłów: Kino ILUZJON i Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny 

Partner przeglądu online: PLAYER.pl

Sponsorzy: LEXUS Warszawa – Wola, Bobbi Brown, Jean Louis David, kancelaria Rö Radwan-Röhrenschef Petruczenko Piechota Sp. k.,

Partnerzy medialni: Wirtualna Polska, radio TOK FM, magazyn Uroda Życia, magazyn VIVA!, Viva.pl, Co Jest Grane24.pl, magazyn Film&TV Kamera, Film New Europe oraz FilmPolski.pl

Partnerzy organizacji: Boxoffice.pl i Krakowska Fundacja Filmowa

Współpraca fotograficzna: EAST NEWS 

 

Galeria