Muzyczne biografie

W Muzycznych biografiach sięgniemy tego lata po filmy, które próbują zdefiniować istotę talentu, geniuszu, osobowości artysty i zarazem gwiazdy popkultury. Z legendarnych już pozycji pokażemy „Amadeusza” – oscarową historię Wolfganga Amadeusza Mozarta czy „Śpiewaka jazzbandu”.

Będzie też Idol” i „Control” – dopieszczona wizualnie biografia Iana Curtisa, legendarnego lidera Joy Division. W cyklu przypomnimy „Bohemian Rhapsody”, „Whitney”, a także znakomity „I’m Not There. Gdzie indziej jestem” – przedstawiona w niekonwencjonalny sposób podróż przez życie i czasy Boba Dylana. Sześć słynnych gwiazd Hollywood (Cate Blanchett – nominowana za tę rolę do Oscara, Christian Bale, Heath Ledger, Richard Gere, Ben Whishaw i Marcus Carl Franklin) wciela się w postać barda, a każda opowieść przedstawia inne aspekty jego osobowości.

Pretekstem dla naszego letniego przeglądu stały się oczywiście najnowsze premiery„Rocketman” – nieprawdopodobna historia jednej z największych sław w historii popu i rocka – Eltona Johna i długo oczekiwany „Pavarotti” – prawdziwa opowieść o operowej supergwieździe.

Zapraszamy w lipcu i sierpniu!


projekcje w ramach cyklu

27.07.2019, godz 20:00
Sala Mała Czarna
Informacje techniczne Seans z kopii DCP; film z napisami polskimi
    
28.07.2019, godz 19:30
Sala Mała Czarna
Informacje techniczne film z napisami polskimi
Informacje dodatkowe english friendly
    
29.07.2019, godz 17:00
Sala Mała Czarna
Informacje techniczne Seans z taśmy 35 mm; film z napisami angielskimi
    
29.07.2019, godz 19:00
Sala Mała Czarna
Informacje techniczne Seans z taśmy 35 mm; film z napisami polskimi
    
31.07.2019, godz 17:45
Sala Mała Czarna
Informacje techniczne Seans z kopii DCP; film z napisami polskimi