Kino Iluzjon znowu otwarte od 12 lutego!

Drodzy Widzowie,

12 lutego wracamy do Was od razu i to z Retrodreszczami – filmem otwarcia będzie Książę Dracula z 1931 w reżyserii Toda Browninga. Świętując nasze ponowne spotkanie, zapraszamy Was tego wyjątkowego wieczoru gratis (liczba miejsc ograniczona).

W lutym czeka nas także powrót do cyklu „Jean Vigo – twórca niepokorny”, ostatni film z retrospektywy Jiříego Menzla oraz filmy z przeglądu z Jacquesem Tati – „Pan Hulot oswaja nowoczesność”.

Walentynki 2021 będą oczywiście i retro i klasyczne - mamy dla Was tego dnia trzy miłosne propozycje z różnych epok kina.
O 14.00 coś z naszego Retrokina – Pani minister tańczy w reżyserii Juliusz Gardana z roku 1937. W tej przebojowej, filmowej operetce zobaczymy najjaśniejsze gwiazdy przedwojennego kina: Tolę Mankiewiczównę, Aleksandra Żabczyńskiego i wspaniałą Mieczysławę Ćwiklińską.
Po południu (17.00) zapraszamy zarówno tych, którzy tylko znają ten legendarny tytuł, ale i tych, którzy już płakali na tym filmie - Love story Arthura Hillera z 1970 roku z Ali McGraw i Ryanem O'Neal’em w rolach słynnych kochanków, wzruszy najtwardszych widzów.
Wieczorem tradycyjna już w Iluzjonie – wielka Casablanca Michaela Curtiza – najsłynniejszy romans wszechczasów w wykonaniu Humphrey’a Bogarta i Ingrid Bergman.

W pierwszy weekend otwarcia zapraszamy także na długo wyczekiwany pokaz przedpremierowy znakomitej, nagradzanej na festiwalach, w tym Złotymi Lwami na FPFF w Gdyni, animacji Mariusza Wilczyńskiego Zabij to i wyjedź z tego miasta.
Weekend później kolejne przedpremiery – planowana już jesienią, znakomita komedia Corneliu Porumboiu La Gomera i Na rauszu Thomasa Vinterberga - wielki zwycięzca Europejskich Nagród Filmowych 2020. W tym miesiącu także dwa znakomite dokumenty: Helmut Newton. Piękno i bestia oraz Ściana cieni - jeden z hitów ostatniej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Oczywiście, w trosce o Wasze bezpieczeństwo, zadbamy o przestrzeganie wszelkich rządowych zaleceń.

Nie możemy się już doczekać spotkania z Wami!

Do zobaczenia!

Zespół kina Iluzjon