Młodzi gniewni – Młodzieżowy Klub Filmowy – czerwiec 2016

„Młodzi gniewni – Młodzieżowy Klub Filmowy” działa w Iluzjonie od marca 2014 roku. Jest to cykl spotkań organizowanych z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszym zamierzeniem jest prezentacja programu filmowego dla młodzieży szkolnej, w którym uczniowie uczestniczą dobrowolnie, nie jako grupa przychodząca do kina w ramach zajęć szkolnych. Celem tego projektu jest wyłonienie zespołu młodych ludzi zainteresowanych krytycznym odbiorem sztuki filmowej, dyskusją o kinie oraz kontaktem z wartościowymi dziełami. Filmy dobierane są pod kątem poruszanej w nich problematyki i stanowią pretekst do rozmów o współczesnym świecie , bieżących wydarzeniach, czy też społeczno-kulturowych  tendencjach.

W ramach cyklu zapraszamy 31 maja na projekcję filmu „For No Eyes Only”, a 1 czerwca na spotkanie z jego reżyserem – Talim Bardem, który poprowadzi warsztaty na temat etapów powstawania filmu. Młody twórca rozpoczął realizację swego debiutanckiego obrazu w wieku 21 lat. Sam także napisał do niego scenariusz oraz znalazł fundusze na produkcję. Jest to doskonała i pełna humoru, współczesna wersja Hitchcockowskiego „Okna na podwórze”.

Zwieńczeniem edycji cyklu w tym sezonie będzie rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą recenzję jednego z prezentowanych filmów. Zwycięski tekst opublikowany zostanie na stronie portalu Filmweb.pl oraz na stronie kina Iluzjon. Na uczestników zabawy czekają także nagrody niespodzianki! 


projekcje w ramach cyklu

01.06.2016, godz 17:00
Sala Mała Czarna