Najlepsze z najlepszych. Millenium Docs przedstawia…

Najlepsze z najlepszych filmów dokumentalnych tegorocznego Millennium Docs Against Gravity. Wszystkie podczas festiwalu wypełniały sale kinowe po brzegi i budziły wiele dyskusji. Teraz zyskują drugie życie w ramach nowego cyklu w kinie Iluzjon.

Przegląd otworzą „Czyściciele Internetu”, wstrząsający reportaż o cenzurze w czasach mediów społecznościowych. „Pokolenie pieniądza” jest wnikliwą opowieścią o najzamożniejszych ludziach na planecie i ich nieustannym dążeniu do bogacenia się. Twórcy „Genesis 2.0” zastanawiają się nad etycznymi konsekwencjami klonowania, z kolei „Wielka architektura” jest porywającym przewodnikiem po twórczości Bjarke Ingelsa, jednego z najciekawszych architektów naszych czasów.

Planowane projekcje:

20.09 - Czyściciele Internetu (przedpremierowy pokaz otwierający cykl)

18.10 - Pokolenie pieniądza (Generation Wealth)

22.11 - Genesis 2.0 (przedpremierowy pokaz

13.12 – Wielka architektura (Big Time)

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce. Jako jedyny w Europie odbywa się równolegle w pięciu polskich miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Bydgoszczy i Lublinie. Zainteresowanie kinem dokumentalnym rośnie z roku na rok. Tylko w tym roku festiwal odwiedziło ponad 65 000 widzów.


projekcje w ramach cyklu

20.09.2018, godz 20:00
Sala Stolica
Informacje techniczne napisy polskie i angielskie/ polish and english subtitles
Informacje dodatkowe POKAZ PRZEDPREMIEROWY / po projekcji spotkanie
Rezerwacja/zakup biletu