Boccaccio '70

Czołówka

Tytuł oryg.:
Boccaccio '70
Rodzaj:
Film
Kraj produkcji:
Włochy, Francja
Rok produkcji:
1962
Reżyseria:
Luchino Visconti, Vittorio De Sica
Scenariusz:
Suso Cecchi D’Amico, Luchino Visconti, Cesare Zavattini
Operator:
Giuseppe Rotunno, Otello Martelli
Obsada:
Romy Schneider, Tomas Milian , Anita Ekberg, Romolo Valli, Paolo Stoppa, Amedeo Girard, Sophia Loren, Luigi Giuliani, Alfio Vita
Czas trwania:
97 min.

Opis filmu

W pierwotnym kształcie film składał się z czterech nowel, których reżyserami byli: Fellini, Visconti, De Sica i Monicelli. Ostatecznie jednak dystrybutorzy wprowadzali film na ekrany bądź w całości, bądź jako film dwunowelowy.

Nowela Viscontiego jest przewrotną opowieścią z życia wyższych sfer. Prasa ujawnia skandal związany z romansem młodego hrabiego z luksusową call-girl. Jego żona Pupe, która wie o całej sprawie a jednocześnie zmuszona jest do szukania pracy ze względu na kłopoty finansowe rodziny, postanawia zostać ze swym mężem - tyle że nie za darmo.

Gwiazdą noweli De Siki jest Sophia Loren, która wciela się w postać obdarzonej iście włoskim temperamentem szwagierki właściciela jarmarcznej strzelnicy. Ponieważ interes nie przynosi wielkich zysków, rodzina wpada na pomysł uruchomienia dodatkowej loterii, w której główną nagrodą jest właśnie piękna szwagierka.

Oceń film
Galeria


Plakat