Transplantacja

Czołówka

Tytuł oryg.:
Une greffe pour la vie
Rodzaj:
Film
Kraj produkcji:
Kanada
Rok produkcji:
2018
Reżyseria:
François Méthé
Operator:
Philippe St-Gelais
Czas trwania:
69 min.

Opis filmu

Młoda kobieta o imieniu Shannon, trzyletni Nolan i starsza już wiekiem Suzanne, która jest babcią, potrzebują szczególnego rodzaju darowizny – przeszczepu organów. Bez skomplikowanej operacji umrą. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Gdy powoli ich nazwiska przesuwają się do przodu na liście oczekujących, każdy na swój sposób stara się uciec przed śmiercią, która zbliża się szybko i nieubłaganie. Zarówno dla nich, jak i dla ich rodzin to niezwykle trudny moment – czas oczekiwania i nadziei, ale również strachu przed utratą kogoś bliskiego. Ten egzystencjalny stan niepewności i zmartwień przełamuje moment przeszczepu. Na sali operacyjnej chore ciało jest odnawiane przez zespół doświadczonych lekarzy, którzy w spokoju i z precyzją przeszczepiają chory organ świadomi ryzyka i odpowiedzialności za każdy ruch.

Film przedstawia transplantologię jako cud, który może nie tylko zapobiec śmierci, lecz również odnowić czyjeś inne życie.

-----

Three people are waiting for an organ donation. In delicate but nonetheless explicit images, “A Transplant” documents the miracle of the renewal of a waning life.

Opis Millennium Docs Against Gravity

Oceń film
Galeria


Plakat