Pavarotti

Czołówka

Tytuł oryg.:
Pavarotti
Rodzaj:
Film
Kraj produkcji:
Wielka Brytania, USA
Rok produkcji:
2019
Reżyseria:
Ron Howard
Scenariusz:
Mark Monroe, Cassidy Hartmann
Montaż:
Andrea Griminelli, Nicoletta Mantovani, Plácido Domingo, Angela Gheorghiu, Lorenza Pavarotti, Giuliana Pavarotti, Cristina Pavarotti, Bono
Operator:
Michael Dwyer, Axel Baumann, Michael Wood, Patrizio Sacco
Czas trwania:
110 min.

Opis filmu

Pavarotti: prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł nakłonić lady Dianę do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, wiadomo - Włoch!

Film zawiera nagrania niezapomnianych występów, w tym fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych, w tym drugiej żony Pavarottiego - Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i frontmana U2 Bono. W filmie „Pavarotti” obsypana nagrodami ekipa, stojąca za sukcesem dokumentu „The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years", wzięła na warsztat inny fenomen ze świata muzyki.

Jest to dogłębny i szczery portret życia, kariery i dziedzictwa pozostawionego przez ikonę sceny muzycznej. Pavarotti był nazywany „tenorem zwykłych ludzi”, ponieważ łączył w sobie osobowość, geniusza i celebrytę, i wykorzystywał swoje talenty, aby szerzyć dobrą nowinę, że opera może być rozrywką dającą radość wszystkim miłośnikom muzyki. Dzięki sile swojego talentu, Pavarotti zawładnął wielkimi scenami na całym świecie i podbił serca słuchaczy z najodleglejszych zakątków globu.

W filmie zostały wykorzystane nieliczne wywiady z jego rodziną i współpracownikami i nigdy wcześniej nie publikowane materiały filmowe. Reżyserem filmu, który stanowi portret niezwykłego człowieka i giganta opery jest zdobywca Nagrody Akademii – Ron Howard.

Opis dystrybutora

Oceń film
Galeria


Plakat