Czarna perła

Czołówka

Tytuł oryg.:
Czarna perła
Rodzaj:
Film fabularny
Kraj produkcji:
Polska
Rok produkcji:
1934
Premiera:
1934/12/20
Reżyseria:
Michał Waszyński
Scenariusz:
Anatol Stern, Eugeniusz Bodo
Scenografia:
Stefan Norris, Jacek Rotmil
Muzyka:
Henryk Wars
Operator:
Albert Wywerka
Obsada:
Reri, Eugeniusz Bodo, Lena Żelichowska, Franciszek Brodniewicz, Michał Znicz, Antoni Różycki, Wiktor Biegański, Jerzy Woskowski, Feliks Żukowski, Henryk Rzętkowski, Monika Carlo, Tadeusz Frenkiel
Czas trwania:
78 min.

Opis filmu

Gdy polski marynarz, Stefan zostaje pobity w knajpie na Tahiti, opiekuje się nim miejscowa dziewczyna, Moana. Zakochani w sobie, przeżywają sielankę na „wyspach miłości” i ślubują wierność w grocie szczęścia. Moana nie zauważa, że Stefan kradnie z groty święte perły i że nad ich losem zawisło w związku z tym przekleństwo. Gdy ukochany udaje się w drogę powrotną, Moana płynie za statkiem, aż wyczerpaną marynarze zabierają na pokład. W Gdyni Stefan zakłada przedsiębiorstwo, lecz przekleństwo daje znać o sobie i w jego życiu pojawia się Rena, należąca do szajki aferzystów, pragnących ukraść perły. Przed Moaną staje trudne zadanie. By odnieść zwycięstwo nad rywalką, musi wyglądać i postępować jak biała kobieta.

W tym sensacyjnym filmie, pełnym egzotycznych atrakcji, wystąpiła Tahitanka Reri, bohaterka filmu Friedricha Murnaua „Tabu”.

Oceń film
Galeria