Wszystko poszło dobrze

Czołówka

Tytuł oryg.:
Tout s’est bien passé
Rodzaj:
Film
Kraj produkcji:
Francja
Rok produkcji:
2021
Reżyseria:
François Ozon
Scenariusz:
François Ozon
Scenografia:
Emmanuelle Duplay
Montaż:
Laure Gardette
Operator:
Hichame Alaouie
Obsada:
Sophie Marceau, André Dussollier , Charlotte Rampling, Géraldine Pailhas, Grégory Gadebois, Hanna Schygulla, Judith Magre
Czas trwania:
110 min.

Opis filmu

Kiedy Emmanuele przerywa pracę i podnosi słuchawkę telefonu, jeszcze nie wie, jak wiele zmieni on w jej życiu. Okazuje się, że 85-letni ojciec kobiety na skutek udaru w ciężkim stanie trafia do szpitala. Zaniepokojona bohaterka ma jednak nadzieję, że i tym razem mężczyzna wyjdzie z tego bez szwanku. Wraz z siostrą wpadają w spiralę szpitalnego życia, większość czasu spędzając przy łóżku osłabionego André. To dla Emmanuele chwila na spojrzenie w przeszłość i przeanalizowanie skomplikowanych relacji z ojcem.

Mistrz francuskiego kina François Ozon po raz kolejny daje dowód na to, jak różnorodnym jest twórcą. Tym razem sięga po formułę dramatu z elementami ironicznego humoru, by opowiedzieć o rodzinnych relacjach, siostrzanej więzi i wadze podejmowanych decyzji, które interesują go dużo bardziej niż moralny wymiar zagadnienia, jakim jest eutanazja.

W rolach głównych gwiazdy europejskiego kina: Sophie Marceau, André Dussollier i Charlotte Rampling.

Film oparty jest na autobiograficznej powieści Emmanuele Bernheim, przyjaciólki Ozona, z którą reżyser wielokrotnie pracował przy swoich produkcjach.

Opis dystrybutora

Oceń film
Galeria


Plakat