Serenada w Dolinie Słońca

Czołówka

Tytuł oryg.:
Sun Valley Serenada
Rodzaj:
Film fabularny
Kraj produkcji:
USA
Rok produkcji:
1941
Reżyseria:
H. Bruce Humberstone
Scenariusz:
Robert Ellis, Helen Logan
Scenografia:
Lewis H. Creber, Richard Day
Kostiumy:
Travis Banton
Montaż:
James B. Clark
Muzyka:
Emil Newman
Operator:
Edward Cronjager
Obsada:
Sonja Henie, John Payne, Glenn Miller, Joan Davis, Lynn Bari, William Davidson B., Dorothy Dandridge, Almira Sessions, Chester Clute
Czas trwania:
86 min.

Opis filmu

Ted Scott (John Payne) podpisuje lukratywny kontrakt na występy swego zespołu muzycznego w luksusowym ośrodku wypoczynkowym Sun Valley w stanie Idaho. Dla poprawy wizerunku zespołu Ted decyduje się na przyjęcie i adopcję zagranicznego uchodźcy, którym na skutek pomyłki, okazuje się być Karen Benson (Sonja Henie), młoda i pełna wdzięku uciekinierka z okupowanej Norwegii. Między Karen, a Vivian, solistką zespołu rozpoczyna się rywalizacja o względy przystojnego muzyka. Odrzucona i zraniona piosenkarka zrywa kontrakt i opuszcza Sun Valley. Karen postanawia ratować sytuację organizując rewiowy pokaz na lodzie.

Film muzyczny z udziałem Sonji Henie, wielokrotnej mistrzyni olimpijskiej w łyżwiarstwie figurowym, a także Glenna Millera i jego orkiestry. Utwór „Chattanooga Choo Choo”w wykonaniu Dorothy Dandridge, został nominowany do Oscara za najlepszą piosenkę i stał się światowym szlagierem.

Oceń film
Plakat