Gdzie jest Anne Frank

Czołówka

Tytuł oryg.:
Where Is Anne Frank
Rodzaj:
Film animowany
Kraj produkcji:
Belgia, Francja, Holandia, Luksemburg, Izrael
Rok produkcji:
2021
Reżyseria:
Ari Folman
Scenariusz:
Ari Folman
Montaż:
Nili Feller
Muzyka:
Karen O, Ben Goldwasser
Operator:
Tristan Oliver
Obsada:
Daria Domitz, Paulina Komenda, Maja Ostaszewska, Maciej Stuhr, Mariusz Wilczyński, Karol Jankiewicz, Karol Kwiatkowski, Katarzyna Mazur
Czas trwania:
99 min.

Opis filmu

Najnowszy film Ariego Folmana, twórcy nominowanego do Oscara antywojennego „Walca z Baszirem”, to równie gorący pacyfistyczny manifest i adresowany prosto do naszych serc apel o solidarność z prześladowanymi. Porywająca wizualnie animacja „Gdzie jest Anne Frank” została stworzona, by łączyć: wyobraźnię z faktami, tradycyjne techniki z nowymi technologiami, przeszłość z przyszłością, a przede wszystkim – pokolenia.Zrealizowany na podstawie wydanego także w Polsce komiksu Folmana i Davida Polonsky’ego film zachwyci dzieci, rodziców i każdego miłośnika mądrej animacji. To niezwykle aktualna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szacunek, ma prawo do godnego życia i bezpiecznego domu.

W polskiej wersji językowej bohaterom użyczają swoich głosów wybitni aktorzy: Maja Ostaszewska i Maciej Stuhr. Punktem wyjścia dla animacji Ariego Folmana jest oczywiście „Dziennik Anne Frank”, jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu. Anne, ukrywająca się w Amsterdamie trzynastoletnia żydowska dziewczynka, kierowała swoje notatki do niewidzialnej przyjaciółki, Kitty.

W filmie Folmana Kitty opuszcza karty książki, by w Amsterdamie z niedalekiej przyszłości odnaleźć Anne. I odkrywa, że choć co drugi szpital, most czy szkoła nosi tu imię autorki wojennych pamiętników, to miasto wciąż pełne jest uprzedzeń i ludzi, którzy muszą się ukrywać. W swojej niezwykłej podróży przez miejskie zaułki i historię rodziny Franków Kitty spotyka Petera, chłopca pomagającego uchodźcom. Łączy ich wspólna misja – wskrzeszenia ducha Anne Frank i przebudzenia sumień. Film przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia.

Dubbing

Opis dystrybutora.

Najbliższe projekcje

27.08.2022, godz 19:00
Sala Mała Czarna
Informacje techniczne Brak możliwości rezerwacji miejsc
Kronika Projekcja z nośnika DCP | Dubbing PL | Kategoria wiekowa 10+
    

Oceń film
Galeria


Plakat