Między dwoma światami

Czołówka

Tytuł oryg.:
Ouistreham
Rodzaj:
Film fabularny
Kraj produkcji:
Francja
Rok produkcji:
2021
Reżyseria:
Emmanuel Carrere
Scenariusz:
Emmanuel Carrere
Scenografia:
Julia Lemaire, Sébastien Gondek
Kostiumy:
Isabelle Pannetier
Montaż:
Albertine Lastera
Muzyka:
Mathieu Lamboley
Operator:
Patrick Blossier
Obsada:
Juliette Binoche, Hélene Lambert, Louise Pociecka, Steve Papagiannis, Aude Ruyter, Jérémy Lechevallier
Czas trwania:
107 min.

Opis filmu

Wzruszająca, oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o społecznych nierównościach.

Ceniona pisarka Marianne Winkler (w tej roli gwiazda francuskiego kina Juliette Binoche) swą najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, która jest następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka. Im bardziej zagłębia się w świat ciężkiej, słabo płatnej pracy, tym więcej dowiaduje się o życiu ludzi, którzy imając się różnych tymczasowych zajęć, desperacko próbują związać koniec z końcem. Niepewność zatrudnienia, brak ubezpieczenia i lęk przed tym, co przyniesie jutro, to tylko niektóre z problemów, jakim musi stawić czoła spora grupa francuskich obywateli, o których system najwyraźniej zapomniał. Marianne będzie musiała się także zmierzyć z pytaniem o etykę własnej pracy, zwłaszcza że jedna z kobiet, z którą nawiązuje bliższe relacje, zaczyna coś podejrzewać.

„Między dwoma światami” Emmanuela Carrere’a oparty jest na bestsellerowym reportażu autorstwa dziennikarki Florence Aubenas.

Film, za literackim pierwowzorem, staje się wciągającym studium społecznych nierówności i przejmującą opowieścią o ludziach zepchniętych na margines. Historią robiącą tym większe wrażenie, że w większość ról, obok Binoche, wcielili się naturszczycy.

Opis dystrybutora

Oceń film
Galeria


Plakat