Operacja Mumia

Czołówka

Tytuł oryg.:
Operasjon Mumie
Rodzaj:
Film fabularny
Kraj produkcji:
Norwegia
Rok produkcji:
2019
Reżyseria:
Grethe Boe-Waal
Scenariusz:
Grethe Boe-Waal
Scenografia:
Karl Júlíusson
Muzyka:
Hallgeir Rustan
Operator:
Gaute Gunnari
Obsada:
Emma Kilane, Thomas Farestveit, Anneke von der Lippe, Rolf Kristian Larsen, Pal Sverre Hagen
Czas trwania:
74 min.

Opis filmu

Biuro Detektywistyczne nr 2 prowadzi nowe śledztwo! Tiril i Oliver po raz kolejny mierzą się z niecodzienną zagadką. Czy pomysłowym śledczym uda się rozwikłać tajemnicę klątwy faraona przed otwarciem nowej wystawy w muzeum?

Młodzi detektywi – Tiril i Oliver – są świadkami dziwnych wydarzeń w lokalnym muzeum. Do ich miasteczka przyjechała mumia faraona! Zaintrygowani wypadkami w trakcie przygotowań do otwarcia wystawy postanawiają przyjrzeć się im bliżej. Czy za incydentami stoi klątwa prastarej mumii Tutanchamona? Detektywi podejrzewają, że któryś z pracowników muzeum musi być w to zamieszany. Tylko kto jest winny? Elektryk, dekorator, a może dyrektorka muzeum? Czas na zbieranie dowodów i łączenie tropów! Czy Tiril i Oliver zdążą z rozwiązaniem sprawy przed uroczystym wernisażem? A może klątwa faraona okaże się prawdziwa?

Dreszczyk przygody nadchodzi! Najnowszy film w serii „Operacja…” na podstawie książek uwielbianego w Polsce Jorna Liera Horsta to, jak zawsze, mnóstwo frajdy i przednia, rodzinna zabawa.

Opis dystrybutora

Oceń film
Galeria


Plakat