Słabsze ogniwo

Czołówka

Tytuł oryg.:
El hoyo en la cerca
Rodzaj:
Film
Kraj produkcji:
Meksyk, Polska
Rok produkcji:
2021
Reżyseria:
Joaquin Del Paso
Scenariusz:
Joaquin Del Paso, Lucy Pawlak
Scenografia:
Lucy Pawlak
Muzyka:
Michael Stein, Kyle Dixon
Operator:
Alfonso Herrera Salcedo
Obsada:
Valeria Lamm Williams, Yubah Ortega, Lucciano Kurti, Eric Walker, Santiago Barajas, Jacek Poniedziałek, Enrique Lascurain
Czas trwania:
102 min.

Opis filmu

Każdego roku uczniowie prestiżowej meksykańskiej katolickiej szkoły dla chłopców udają się na specjalnie przygotowany dla nich obóz integracyjny za miastem. Chłopcy pod czujnym okiem nauczycieli i księży doskonalą swój rozwój fizyczny i moralny. Celem jest przejście przez proces dojrzewania w połączeniu z Bogiem oraz w zgodzie z zasadami wspólnoty.

Film reżysera Joaquína del Paso, oparty do pewnego stopnia na jego własnych doświadczeniach, to opowieść o niebezpiecznej relacji pomiędzy religią a władzą. Każdy z młodych bohaterów stara się odnaleźć swoje miejsce w tej elitarnej i hermetycznej społeczności, gdzie status społeczny rodziców i kolor skóry określają pozycję dziecka. Spokój nie trwa długo, szczególnie kiedy uczestnicy obozu odkrywają dziurę w ogrodzeniu… Sytuacja ta uruchamia łańcuch tajemniczych wydarzeń.

Film ukazuje złożone mechanizmy zbiorowej indoktrynacji religijnej i manipulacji, a także pokazuje, jak łatwo budzi się niebezpieczna masowa histeria. Utrzymane w formule thrillera „Słabsze ogniwo” jest mocną krytyką bazującego na indoktrynacji systemu edukacji, ale i uniwersalną historią o bezwzględnym sposobie kreowania przyszłych liderów.

Opis dystrybutora

Oceń film
Galeria


Plakat