Klasyka Dzieciom: MUZYCZNA JAPONIA

25.11.2018, godz 11:00, sala Stolica

Opis

Tym razem przeniesiemy się do Japonii na spotkanie z muzyką współczesną, tradycyjną i filmową, wysłuchamy muzyki granej na koto. Nauczymy się japońskiej piosenki dla dzieci, wysłuchamy japońskiej bajki ilustrowanej muzyką, nie zabraknie też muzyki klasycznej, granej na skrzypcach i pianinie oraz utworów opracowanych na dwa pianina. 
Gościem specjalnym będzie Katarzyna Karpowicz. 

Katarzyna Karpowicz uczyła się gry na koto podczas licznych pobytów w Japonii, w tym jako stypendystka Rządu Japońskiego. Jest japonistką i pasjonatką kultury japońskiej, a także nauczycielką języka japońskiego. Wykonuje muzykę dwóch szkół (Ikuta-ryū, Yamada-ryū), w których studiowała pod kierunkiem Michiyo Yagi i Shumihō Ōzaki, utwory klasyczne oraz współczesne. W Polsce bierze udział w projektach związanych z muzyką japońską, ale również improwizowaną i eksperymentalną.

Koncert poprowadzą oraz zagrają:
Anna Martyniuk-Tofiluk  pianino
Eva Piłat  pianino, flet prosty
Anna Natalicz  skrzypce

Podczas koncertu dzieci będą miały okazję pobawić się muzyką za pomocą chust, instrumentów perkusyjnych, nauczą się też piosenki z japońskiej bajki.


 

Przypominamy, że mniejsze dzieci można bujać w rytm muzyki i nosić po sali. Sala w kinie Iluzjon, mimo że ma krzesła i miejsca numerowane, jest dosyć przestrzenna.

Celem koncertów Klasyka Dzieciom jest osłuchiwanie dzieci z muzyką klasyczną w przystępny dla nich sposób.

Bilety w cenie 26 zł od osoby, dzieci do 1-go roku życia gratis.

Kasa kina: (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Kup bilet online

w ramach cyklu

  • Klasyka Dzieciom
    Kino Iluzjon oraz Muzyka Łączy zapraszają na serię interaktywnych koncertów rodzinnych z...