RETROTEKA | Koncert | Zabrodzki/Młynarski przy pianinie oraz Warszawskie Combo Taneczne

18.09.2021, godz 21:00, sala Stolica

Opis

WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE W SKŁADZIE:

 

Jan Emil Młynarski – śpiew/bandżola/

Piotr Zabrodzki – śpiew/banjo

Anna Bojara – piła

Sebastian Jastrzębski- gitara

Tomasz Duda – baryton sax/klarnet

Wojtek Traczyk – kontrabas

 

Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

 

16 września  2014 r. wyszła debiutancka płyta Combo pt.“Przyznaj się“.

Znalazło się na niej 16 piosenek głównie przedwojennych.

W maju 2016 r. ukazał się drugi album zespołu zatytułowany „Dancing, Salon, Ulica”.

20 kwietnia 2018 r. ukazał  się trzeci longplay w dorobku Combo, zatytułowany „Sto lat panie Staśku!"

Jest to płyta wyjątkowa, bo nagrana specjalnie z myślą o setnej rocznicy urodzin ikony warszawskiej piosenki podwórkowej - Stanisława Grzesiuka.

21 maja 2021 odbędzie premiera najnowszego albumu, nagranego razem z Kapelą Zdzisława Kwapińskiego, pt.”Skarałeś Mnie Boże”.

 

w ramach cyklu