MISIOWE PORANKI | PERKUSJA WOKÓŁ NAS RODZINNY KONCERT I WARSZTATY DLA DZIECI

22.01.2022, godz 12:00, sala Stolica

Opis

Misiowi Przyjaciele zapraszamy na wyjątkowe muzyczne zajęcia, które poprowadzi Pan Marcin Lemiszewski wyjątkowy Pan od muzyki.

Podczas koncertu poznamy instrumenty tworzące najliczniejszą muzyczną rodzinę na świecie, czyli instrumenty perkusyjne. Będziemy mogli poznać i zagrać rytmy charakterystyczne dla różnych kontynentów, wykonane na pochodzących z nich tak egzotycznych instrumentach jak choćby popularne w Ameryce Łacińskiej bongosy, maracasy, cajon, czy też na bębny afrykańskie. Poznamy także ksylofon, tom-tom, bęben morze, kij deszczowy, klawesy, oślą szczęka, gadający bęben, bongosy, darabukę, dzwonki czy djambe. Oczywiście nie zabraknie tych używanych współcześnie w orkiestrach symfonicznych, jak werbel, bęben czy ksylofon. I co najważniejsze, podczas prowadzonych przez perkusistę wirtuoza Marcina Lemiszewskiego warsztatów nauczymy się, jak wydobywać z wielu z nich dźwięk, a tym samym w praktyce odtwarzać na perkusji ten najstarszy element muzyki, jakim jest rytm.

Będzie przede wszystkim mnóstwo wspólnej muzycznej zabawy i frajdy, bo muzyka to radość i przyjemność.

Marcin Lemiszewski perkusista, kompozytor i propagator muzyki wśród najmłodszych. Od wielu lat związany z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, autor licznych i uznanych publikacji muzycznych dla dzieci i młodzieży. Na co dzień nauczyciel muzyki i dyrektor szkoły muzycznej Akademia Muzyczna WBS w Warszawie.

Pan Marcin Lemiszewski prowadził lekcje muzyki w „Szkole z TVP” oraz gościć w różnych programach telewizyjnych np. Kawa czy herbata, Dzień dobry TVN

Zapraszam serdecznie na koncert – warsztaty „Perkusja wokół nas”. Udowodnimy, że rytm i perkusja są wszędzie.

Zakup biletu:

w ramach cyklu