Warsztaty dla dzieci z animacji poklatkowej – origami

26.04.2015, godz 14:00, sala Mała Czarna

Opis

Warsztaty filmu animowanego metodą animacji poklatkowej (stop-motion), za pomocą technik animacji przestrzennej (lalkowej), pod nazwą „Świat z papieru – origami”.

Czas trwania: 3 godziny.

Warsztaty będą polegały na realizacji krótkiej etiudy w oparciu o wymyślony wcześniej przez uczestników warsztatów scenariusz i rozrysowany storyboard. Film będzie realizowany w technice animacji przestrzennej, za pomocą animacji stop-motion, z użyciem lalek origami oraz innych papierowych rekwizytów, przystosowanych do animacji.

Słowem - kluczem warsztatów jest origami. Uczestnicy warsztatów będę mogli doświadczyć jak rzeźba z papieru może stać się bohaterem ich filmu. To doświadczenie ma na celu nie tylko pogłębienie wiedzy uczestników o tajnikach animacji w kreowaniu ruchu postaci w filmie animowanym, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, że rzeźba z papieru może zamienić się w pełnowartościowego bohatera filmu. Świat animacji to niekończąca się opowieść o zmianach, przetworzeniach, przekształceniach, zdeformowaniu. Papier - ze względu na swoje wyjątkowe właściwości - jest idealnym materiałem w kreowaniu filmu animowanego.

Prowadzenie – Daria Kopiec

Daria Wiktoria Kopiec. Urodzona w 1983 roku. Reżyser filmowy i teatralny, realizator teledysków. W 2003 r. ukończone Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni - Orłowie. Studentka Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim, specjalizacja: Animacja i Filmowe Efekty Specjalne. Od listopada 2006 r. do marca 2007 r. stażystka w École Nationale Supérieure des Arts Visuels –La Cambrew Brukseli. Od 2010 r. członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W 2010 r. stypendystka stypendium naukowego dla członków Koła Młodych Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W 2013 r. otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi, a w 2014 r. stypendium twórcze  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

w ramach cyklu