Młodzież

Młodzieżowy Klub Filmowy „Młodzi Gniewni” działa w kinie Iluzjon od marca 2014 roku jako cykl spotkań organizowanych z myślą o młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Program adresowany jest do nastoletnich kinomanów zainteresowanych świadomym odbiorem sztuki filmowej i swobodną dyskusją o kinie. Prezentujemy współczesne produkcje, które wyróżniają się zarówno niebanalnymi rozwiązaniami formalnymi, jak i poruszaną tematyką. Dyskusję po każdym seansie prowadzi publicystka popkulturowa – Kaja Klimek pisząca m.in. na łamach dwutygodnik.com i filmweb.pl, autorka YouTube’owego vloga „Hashtag Warsztat”..

Start projekcji 18:00

Bilet na pojedyncze zajęcia 10 zł. Karnet na cały cykl 35 zł


Program

22.01.2018 – „Kawki na drodze”, reż. Olmo Omerzu, Czechy, Polska, Słowacja, Słowenia, 2018

Zima z pewnością nie sprzyja ucieczkom z domu. Kiedy jednak nie ma nic do roboty, każda przygoda jest lepsza niż bezczynność. Mára i Heduš wsiadają w skradziony samochód, by odwiedzić dziadka jednego z chłopców. Ich młodzieńcze wybryki mają miejsce na tle krajobrazów skąpanych we mgle – na łonie natury, którą reżyser Olmo Omerzu wybrał jako świadka chłopięcych przeżyć.


 „Kawki na drodze”, reż. Olmo Omerzu, mat. promocyjny

 

Informacje o kolejnych spotkaniach już wkrótce.

 

Bilety i rezerwacje

Bilety na pojedyncze seanse: 10 zł; karnet na 4 spotkania: 35 zł

Kasa kina – (22) 848 33 33; kasa.iluzjon@fina.gov.pl

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji FINA: Klaudia Rachubińska | klaudia.rachubinska@fina.gov.pl | tel. 22 182 47 63