Dzieci

Akademia Dokumentalna OKI DOKI

Cykl Akademi Dokumentalnej OKI DOKI: Kino Pokazuje Świat to filmy dokumentalne skierowane do dzieci w wieku szkolnym (8-13 lat), a także rodziców i opiekunów. W programie krótkometrażowe filmy dokumentalne, których bohaterami są dzieci. Widzowie poznają między innymi Jantien, która przyjaźni sie z Krową, Pien, która opiekuje się pszczołami czy grupę chłopców, którzy założyli zespół muzyczny. Cykl porusza tematy przyjaźni, pasji dziecięcych oraz ułatwia rozmowę na trudniejsze tematy jak choroba czy problemy z emocjami. Po każdym z flmów odbywa się rozmowa z edukatorem filmowym. 

PROGRAM


„Chłopiec z cukru”, reż. Godelieve EijsinkMały Iluzjon – Klasyka Dzieciom

Klasyka Dzieciom – to cykl koncertów muzyki klasycznej skierowanych do rodzin z dziećmi. Koncerty w sposób przystępny przybliżają muzykę klasyczną. Dzieci wraz z rodzicami biorą czynny udział w koncertach, śpiewając, grając na instrumentach i tańcząc. Każdy koncert opiera się na konkretnej historii, która przybliża sylwetki kompozytorów i epoki muzyczne. Koncerty prowadzone są przez grupę Muzyka Łączy, którą tworzą doświadczone instrumentalistki, pedagożki, muzykoterapeutki oraz prowadzące zajęcia umuzykalniające i naukę gry na instrumentach metodą Edwina E. Gordona.

Cykl przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi od 2 do 7 lat.

PROGRAM

O prowadzących

Muzyka Łączy to trzy artystki, które połączyła muzyka.

Anna Natalicz – magister sztuki, skrzypaczka, pedagożka, certyfikowana instruktorka zajęć umuzykalniających metodą E. E. Gordona. Współpracuje z różnymi orkiestrami, m.in. Infonią Iuventus, Radomską Orkiestrą Kameralną. Wykonuje muzykę kameralną, prowadzi zajęcia umuzykalniające w Królikarni, Teatrze Ochoty, żłobkach i przedszkolach, uczy muzyki w Gimnazjum im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Prywatnie mama 3,5-letniej Lubki.

Anna Martyniuk-Tofiluk – pianistka, magister sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Ukończyła Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne UMFC oraz Podyplomowe Studia Menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Koncertowała w kraju i zagranicą, występowała również jako solistka grając z orkiestrą. Wykonuje muzykę kameralną w duecie ze skrzypcami (duet Clair de Lune). Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel fortepianu w Warszawskiej Szkole Muzycznej oraz w Zespole Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie. Obecnie prowadzi własną klasę fortepianu. Zajmuje się również improwizacją fortepianową oraz aranżacją. Poza klasyką interesuje się muzyką rozrywkową i jazzową. Jej pasją jest praca z drugim człowiekiem. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci.

Eva Piłat – pianistka, muzykoterapeutka, pedagog muzyczny. Urodziła się w Wenezueli. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadzi zajęcia z nauki gry na fortepianie oraz zajęcia grupowe umuzykalniające i z muzykoterapii w żłobkach, przedszkolach i ośrodkach terapeutycznych, zarówno z dziećmi zdrowymi jak i niepełnosprawnymi. Koncertowała w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Od pięciu lat jest dyrektorem własnej firmy Evana Studio prowadzącej działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną.

 

fot. Krzysztof Turowski

 


 

Mały Iluzjon – cykl rodzinnych warsztatów dla dzieci

Misiowe Poranki – to niepowtarzalna okazja do ciekawego, twórczego i rodzinnego spędzenia sobotnich przedpołudni w kinie Iluzjon. Na początek krótki pokaz znanych i cenionych polskich bajek dla dzieci, takich jak „Reksio”, „Bolek i Lolek” i innych. Po bajkach Misiowi Przyjaciele zapraszają do aktywnej rodzinnej zabawy z Misiem. Różnorodność zajęć i dodatkowe atrakcje pozwalają spędzić weekendowe przedpołudnia w miłej rodzinnej atmosferze. Dodatkowo na zajęciach dzieci dostają Misiowy Paszport w którym zbierają pieczątki. Po zebraniu pieczątek uczestnicy odbierają nagrody z kuferka prezentów od naszych przyjaciół: firmy Granna i Nasza Księgarnia. Zapraszamy do rodzinnej zabawy.

Misiowe Poranki odbywają się w każdą sobotę od godz. 12.00. Czas trwania to 1,5 godziny: polskie bajki (30 minut) i zabawy (ok. 60 minut). 

PROGRAM

 

fot. Misiowi Przyjaciele