Dzieci

Mały Iluzjon – Klasyka Dzieciom

Klasyka Dzieciom – to cykl koncertów muzyki klasycznej skierowanych do rodzin z dziećmi. Koncerty w sposób przystępny przybliżają muzykę klasyczną. Dzieci wraz z rodzicami biorą czynny udział w koncertach, śpiewając, grając na instrumentach i tańcząc. Każdy koncert opiera się na konkretnej historii, która przybliża sylwetki kompozytorów i epoki muzyczne. Koncerty prowadzone są przez grupę Muzyka Łączy, którą tworzą doświadczone instrumentalistki, pedagożki, muzykoterapeutki oraz prowadzące zajęcia umuzykalniające i naukę gry na instrumentach metodą Edwina E. Gordona.

Cykl przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi do 7 lat.

 

O prowadzących

Muzyka Łączy to trzy artystki, które połączyła muzyka.

Anna Natalicz jest skrzypaczką, współpracuje z różnymi orkiestrami, m.in. Sinfonia Iuventus, Radomska Orkiestra Kameralna, wykonuje muzykę kameralną w duecie z tradycyjnym japońskim instrumentem koto (Nishi no Onkyo) oraz fortepianem (Clair de Lune). Prowadzi zajęcia umuzykalniające metodą Edwina E. Gordona w Królikarni, Teatrze Ochoty, w przedszkolach i żłobkach. Jest nauczycielką w gimnazjum im. Tadeusza Reytana w Warszawie.

Anna Martyniuk jest absolwentką Akademii Muzycznej im.F.Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel fortepianu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej. Jej pasją jest praca z dziećmi. Na co dzień doświadcza, że muzyka rozwija człowieka oraz uczy rozpoznawać i wyrażać własne emocje. Współtworzy duet „Clair de Lune”. Prywatnie mama dwójki dzeci.

Eva Piłat urodziła się w Wenezueli. Jest pianistką, muzykoterapeutką, pedagogiem muzycznym. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadzi zajęcia z nauki gry na fortepianie oraz zajęcia grupowe umuzykalniające i z muzykoterapii w żłobkach, przedszkolach i ośrodkach terapeutycznych, zarówno z dziećmi zdrowymi jak i niepełnosprawnymi. Koncertowała w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Od pięciu lat jest dyrektorem własnej firmy Evana Studio prowadzącą działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną.

 

fot. Krzysztof Turowski

Więcej informacji o cyklu Klasyka Dzieciom

 


 

Cykl rodzinnych warsztatów dla dzieci

„Mały Iluzjon - Misiowe Poranki” to cykl rodzinnych warsztatów dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat z opiekunami. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a każde z nich to nowy temat i niezliczone niespodzianki: pikniki, pokazy baniek, bale, magicy i spotkania z ciekawymi gośćmi. Każde zajęcia rozpoczynamy seansem znanych i cenionych polskich bajek, takich jak „Reksio”, „Przygody Bolka i Lolka” i wiele innych. Podczas zabaw zapraszamy do wspólnych występów na scenie, śpiewania piosenek i warsztatów plastycznych. W każdą sobotę w Iluzjonie czeka na dzieci ogromny pluszowy Miś i animatorzy Misiowych Przyjaciół. Wszystkie dzieci otrzymują Misiowy Paszport, w którym zbierają pieczątki za udział w zajęciach, a po zdobyciu sześciu stempelków będą mogą odebrać nagrody. Różnorodność zajęć i dodatkowe atrakcje pozwalają spędzić sobotnie przedpołudnia w miłej i rodzinnej atmosferze.

„Mały Iluzjon” odbywa się w każdą sobotę od godz. 11.00. Czas trwania to 1,5 godziny: polskie bajki (30 minut) i zabawy (ok. 60 minut). Bilety w cenie 15 zł od osoby do nabycia w kasie kina Iluzjon (ul. Narbutta 50a, 02-536 Warszawa) na 30 minut przed zajęciami.

 

fot. Misiowi Przyjaciele

 

Więcej informacji o warsztatach