Seniorzy

Vive la France! (Niech żyje Francja!) to hasło przewodnie drugiego filmowego sezonu Klubu Seniora, w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej, organizowanego pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce. Cykl ten jest nam szczególnie bliski, dlatego w nowym sezonie pragniemy uczynić Klub Seniora bardziej dostępnym dla większego grona widzów. Bilety na wszystkie seanse będzie można kupić za jedyne 5 zł!

Od października 2016 do maja 2017 w „Klubie Seniora” zaprezentujemy osiem znakomitych filmów wybitnych francuskich twórców, takich jak: Marcel Carné, Jean Renoir, François Truffaut, Jacques Tati, Henri-Georges Clouzot, Alain Resnais, René Clément oraz Jean-Luc Godard. Każde z comiesięcznych spotkań rozpocznie się miniwykładem, podczas którego nasi widzowie dowiedzą się więcej o tym, jak powstawało prezentowane dzieło, a także co sprawiło, że jego twórcy na zawsze zapisali się na kartach historii kinematografii. 

Projekcje odbywać się będą w sali Stolica, początek o godzinie 11.00. Przed każdym filmem zapraszamy na prelekcję. 

 

 

 

Plan projekcji

25.05.2017, godz 11:00
Sala Stolica

Rezerwacja/zakup biletu

 

Bilety i rezerwacje

Bilety na pojedyncze seanse: 5 zł

Kasa kina – (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Osoba do kontaktu: Julia Radziszewska, tel. 22 845 50 74, e-mail: jradziszewska@fn.org.pl

* FN w wyjątkowych sytuacjach zastrzega sobie prawo do zmiany terminu projekcji, o czym poinformujemy widzów z miesięcznym wyprzedzeniem.