WAKACJE W ILUZJONIE – ruszają zapisy

20.06.2013

PAPIER, FILM, KAMIEŃ

Wakacje to czas inspirującego lenistwa, dalekich i bliskich wypraw, gier i zabaw leśnych, plażowych, podwórkowych. To czas kiedy wyobraźnia podpowiada, a rozum często śpi... Papier, nożyce, kamień – gra, którą znają chyba wszyscy – to istota „wakacji” ujęta w trzech prostych ruchach dłoni. To podejmowanie decyzji spontanicznie, bez długiego przedwakacyjnego debatowania. Inna nazwa dla tej gry to „marynarzyk”. A przecież „marynarzyk” to podróż, morza i oceany, wielka przygoda...

Nad morze? A może jednak w góry? Kajakiem, a może wpław? Do teatru, a może do kina? Papier, nożyce, kamień.

Kino Iluzjon podczas wakacji zaprasza dzieci do wzięcia udziału w seansach organizowanych w ramach akcji „Papier, film, kamień”. Oprócz pokazów filmowych zaprosimy naszych najmłodszych widzów do wzięcia udziału w zabawach, w których główną rolę będzie odgrywał papier oraz... kamień. Papier zaistnieje dzięki origami - sztuce składania papieru, kamień dzięki sztuce kaligrafii i „malarstwa” (bez użycia farb) dla których tworzywem będzie chodnik okalający budynek Iluzjonu. Ów chodnik, o czym wiedzą chyba wszystkie dzieci z okolicy, wprost idealnie nadaje się do bycia „przyozdobionym”, ot chociażby dzięki wsparciu wody, pędzli i kredy.

Zapraszamy do kina oraz na skwer Antoniego Słonimskiego przy Narbutta 50a.

 

CENY BILETÓW: 8ZŁ

TEDI I POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO MIASTA – 10ZŁ

 

PROGRAM PROJEKCJI (rezerwacje):

 

SEANSE O GODZ. 10:00

5.07 TEDI I POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO MIASTA - reż. Enrique Gato, Hiszpania 2012 90’ (dubb)

Dynamiczne pościgi, niebezpieczne przygody, depczący po piętach konkurenci – to wszystko można odnaleźć w filmie „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta” – hiszpańskiej animacji inspirowanej przygodami Indiany Jonesa.

W wyniku zbiegu okoliczności marzący o byciu łowcą skarbu Tedi Stones wyrusza z przyjaciółmi – uroczą archeolożką, Peruwiańczykiem, psem oraz papugą Belzoni - na poszukiwania Zaginionego Miasta Inków. Ich tropem podąża czarny charakter.

 

09.07 JABŁKO I ROBAK - reż. Anders Morgenthaler, Dania 2009 75’ (dubb)

Głównym bohaterem jest Torben – jabłko, które marzy aby znaleźć się w dziale owoców w supermarkecie jako najdoskonalszy, najpiękniejszy, wypolerowany egzemplarz. Pewnego dnia z przerażeniem odkrywa, że robak przegryzł się przez jego skórkę. To powoduje panikę pozostałych jabłek i upadek Torbena z drzewa. Na ziemi układa plan pozbycia się intruza, który okazuje się być całkiem sympatyczną robaczycą o imieniu Silvia.

                               

 

17.07 STALOWY GIGANT - reż. Brad Bird, USA 1999 86’ (dubb)

W małym miasteczku rybak opowiada o potężnym człowieku całym ze stali, który mieszka w morzu. Nikt poza pewnym chłopcem nie wierzy w historię opowiedzianą przez staruszka. I to jemu właśnie udaje się odnaleźć olbrzymiego robota. Staje się jego przewodnikiem i opiekunem. Pomaga przetrwać konfrontację z tropiącymi go agentami.

„Stalowy gigant” to animacja, która uplasowała się na piątym miejscu rankingu „Animacje wszech czasów" Stowarzyszenia Krytyków Internetowych. Można w niej odnaleźć inspiracje filmem „E.T” Stevena Spielberga, cytaty z amerykańskiego kina i literatury, kreskę zbliżoną do tej, która charakteryzuje styl mistrza japońskiej animacji - Hayao Miyazakiego.

 

22.07 WIELKI NIEDŹWIEDŹ - reż. Esben Toft Jacobsen, Dania 2011 75’ (dubb)

Jonathan i jego młodsza siostra Sophie spędzają wakacje w chatce dziadka, znajdującej się głęboko w lesie. Jonathan próbuje pozbyć się Sophie, ale kiedy mu się to wreszcie udaje, staje się to w taki sposób, jakiego nie przewidział. Sophie zostaje porwana przez wielkiego niedźwiedzia, a on musi ją odnaleźć i sprowadzić do domu. W czasie podróży przez las rodzeństwo znajduje się nagle w samym środku dramatycznej walki pomiędzy myśliwym zamieszkującym las i wielkim niedźwiedziem. Zanim jednak Jonathan i Sophie uratują samych siebie, las i niedźwiedzia od straszliwego losu, muszą zaakceptować siebie nawzajem.

                              

   

25.07 KOT W PARYŻU - reż. Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol, Francja/ Belgia/ Szwajcaria 2010, 60’ (seans z lektorem)

Film opowiada historię Dina – paryskiego kota, który prowadzi podwójne życie. W dzień jest grzecznym pieszczochem swojej pani – dziewczynki Zoe, córki policjantki. W nocy zaś pracuje z Nico, włamywaczem o wielkim sercu. Pewnego dnia Zoe napotyka na ślad złodziejskiej intrygi. Postanawia śledzić Dina… Nie wie jeszcze, że zostanie wciągnięta w prawdziwie kryminalną przygodę!

„Kot w Paryżu” to francuska animacja, która zachwyca zarówno wizualnie, jak i koncepcyjnie. Klasyczny styl obrazowania, współgrające z treścią filmu użycie światło-cieni, muzyka oddająca klimat kryminalnej intrygi, a także nawiązania do malarstwa kubistycznego sprawiają, że film ogląda się z wielką przyjemnością. 

 

Film „Kot w Paryżu” będzie pokazywany dzięki uprzejmości Instytutu Francuskiego, „Jabłko i robak” oraz „Wielki niedźwiedź” dzięki uprzejmości Duńskiego Instytutu Kultury w Warszawie. 

WYSTAWA

Od 23 lipca zapraszamy również na plenerową wystawę „65 lat polskiej animacji dla dzieci”, na której będzie można zobaczyć krótką historię polskiego filmu animowanego, sylwetki mistrzów, znane i lubiane postacie z bajek, seriali animowanych. Wystawa potrwa do 11 sierpnia. Będzie można ją oglądać na skwerku przylegającym do kina Iluzjon.

 

Program na SIERPIEŃ juz wkrótce...

 

 

Informacje:

kwaletko@fn.org.pl | tel. 22 845 50 74 wew.057

 

Rezerwacje (Kasa kina):

tel. 22 462 72 60

iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Galeria