Za siódmą górą: baśnie japońskie

06.06.2014

Dzieci oraz osoby zainteresowane wielokulturowością i muzyką etniczną zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu, który w marcu zagościł w kinie Iluzjon – „Za siódmą górą”. To cykl spotkań z czytanymi przy akompaniamencie tradycyjnych dla danych kultur instrumentów baśniami oraz animacjami z różnych stron świata.


15.06|15:30 BAŚNIE JAPOŃSKIE
Czytanie przy ekranie z muzyką na żywo + projekcja animacji 

W magiczną podróż „za siódmą górę” wybierzemy się tym razem do Kraju Kwitnącej Wiśni. Towarzyszyć nam będą w niej dźwięki koto – tradycyjnego japońskiego instrumentu, na którym zagra Katarzyna Karpowicz oraz głos Asi Kasztelaniec, która przeczyta wybrane baśnie japońskie. Po lekturze obejrzymy japońską wersję „Wyspy skarbów” (reż. Hiroshi Ikeda). Dodatkową atrakcją spotkania będzie możliwość zapoznania się z tradycyjnymi zabawkami japońskimi. Zapraszamy całe rodziny na niedzielno-popołudniową, pełną obrazów i dźwięków podróż do Japonii już 15 czerwca

Asia Kasztelaniec – doświadczona animatorka, edukatorka. Pisze i realizuje scenariusze działań twórczych dla dzieci. Kierownik inicjatywy Tworzymy Razem realizującej projekty kulturalne i rozrywkowe (m.in. Kreaturki, Czytanie przy Ekranie). Samodzielna mama 4-letniej elokwentnej Stasi.

Katarzyna Karpowicz – absolwentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, doktorantka na Wydziale Orientalistycznym. Gry na koto uczyła się podczas pobytu na stypendium naukowym w Tokio, pod kierunkiem sensei Shumihō Ōzaki (szkoła Yamada-ryū), uczennicy znanego wirtuoza i kompozytora muzyki na tradycyjne instrumenty japońskie, Shina Miyashity. Interesuje się zarówno klasyczną muzyką japońską, jak i bardziej współczesną, wykorzystaniem nowych technik gry w jazzie i muzyce improwizowanej.


 

 

 Rezerwacja/zakup biletu  Dzieci wśród piratów

(Dobutsu takarajima) reż. Hiroshi Ikeda, Japonia 1970, 80'

Japoński film z gatunku anime będący adaptacją książki przygodowej Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”, wydanej w 1884 roku. Pełna humoru i fantazji opowieść o małym Jimie i jego przyjaciołach.

 

 

Bilety - 15 zł.

Partnerem cyklu jest Wydawnictwo Media Rodzina.

 

 

Patronat honorowy Ambasady Japonii w Polsce.


Galeria