KINO W TRAMPKACH już we wrześniu w Iluzjonie 20 – 28 WRZEŚNIA 2014 r.

02.09.2014

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich wielbicieli dobrego kina i wakacji! Przedłużymy ten błogi czas za sprawą drugiej edycji Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży KINO W TRAMPKACH.

Pierwsza edycja Festiwalu, która odbyła się w dniach 26 – 29 września 2013 r. w kinie Iluzjon oraz w Kinotece, dostarczyła dzieciom wiele radości i wzruszeń. Spotkała się również z niezwykle przychylnym przyjęciem ze strony rodziców, opiekunów, nauczycieli i mediów, o czym świadczyć może przyznanie przez „Gazetę Wyborczą” tytułu HIT KULTURY 2013. Festiwal otrzymał również nominację do kulturalnych nagród dodatku „Co jest grane” – WDECHY 2013 w kategorii Wydarzenie Roku.

 

 

Nagroda ta jest wyróżnieniem dla najważniejszych artystycznych dokonań roku, promuje inicjatywy lokalne i nagradza ludzi z pomysłami.

Młodzi widzowie obejrzeli m.in.:  Zdobywcę Nagrody Cezara oraz Nominacji do Oscara 2014 "Ernesta i Celestynę" (reż. Benjamin Renner, Vincent Patar, StephaneAubier) czy najlepsze filmy sekcji Generation K+ Berlinale 2013: "To nie ja, przysięgam" (reż. Philippe Falardeau), "Mamo, kocham Cię" (reż. Janis Nords).


Prezentujemy plakat 2. edycji Festiwalu Filmowego Dla Dzieci i Młodzieży KINO W TRAMPKACH, która odbędzie się w Warszawie w dniach 20 – 28 września w kinach Iluzjon i Praha.


Twórczynią plakatu jest Anna Klamczyńska, absolwentka wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Zajmuje się grafiką wydawniczą (ilustracja, plakat) i grafiką użytkową (identyfikacja wizualna). Pracowała wcześniej jako aktorka dubbingowa. Współpracuje z teatrami w Warszawie i Waszyngtonie.

KINO W TRAMPKACH zaprasza wszystkich, którzy pragną pozostawić w kinie ślad zdobywcy. Pierwsze fascynacje filmowe mają pobudzać wyobraźnię i intelekt, a przede wszystkim dostarczać pozytywnych emocji.

KINO W TRAMPKACH pokazuje współczesne filmy z całego świata, które obecnie oglądają młodzi w Berlinie, Kopenhadze, Malmo, Londynie, Nowym Jorku czy Tokio. Festiwalowe propozycje zabiorą dzieci i młodzież w filmową wędrówkę. Przed nimi mnóstwo przygód i wyzwań rozwijających wyobraźnię. 

W programie Festiwalu znajdą się również warsztaty filmowe, spotkania oraz pokazy specjalne.

Szczegóły na stronie: www.kinowtrampkach.pl oraz Facebook.com/kinowtrampkach

 

 

Galeria