Seminarium dla nauczycieli - Akademia Planete Doc+

08.09.2014

Akademia PLANETE+ DOC oraz Filmoteka Narodowa serdecznie zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli i wychowawców szkół podstawowych na pokaz filmów dokumentalnych dla dzieci oraz prezentację programu Akademii PLANETE+ DOC.

Termin pokazu: 23 września, godz. 15:30

Miejsce pokazu: Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a

W programie spotkania przewidziana jest projekcja filmów, dyskusja oraz prezentacja programu Akademii PLANETE+ DOC.

Zgłoszenia należy przesyłać do 22 września na adres e-mail: diana@docreview.pl

WSTĘP NA SEMINARIUM BEZPŁATNY.

 


 Filmy, które zostaną zaprezentowane podczas seminarium:

„CHŁOPIEC ORZEŁ” reż. G. E. Mortensen, Norwegia 2012, 27 min

Sage to 8-letni chłopiec, który całe życie spędził w rezerwacie dla Indian. Bawi się z dziećmi, łowi ryby w jeziorze. Nagle musi przeprowadzić się do Północnej Norwegii – co go tam czeka? Jest zupełnie inny, ale jest prawdziwym Indianinem!

 

„DESIGN AH!” reż. M. Sato, Japonia 2012, 12 min
Zbiór japońskich filmików pokazujących dzieciom, czym jest design. W lekkiej, zabawnej formie, w której przeplatają się kształty i dźwięki, zwracają uwagę dzieci na otaczające nas wzornictwo. Każdy filmik wykorzystuje inną technikę: rysunek, zdjęcia, animację poklatkową.

 

„52 PROCENT” reż. R. Skalski, Polska 2006, 19 min
Ałła bardzo chce zostać baletnicą. Po raz kolejny próbuje dostać się do słynnej Rosyjskiej Akademii. Egzaminy wstępne są dla niej wyjątkowo ciężkie. Ałła musi dodatkowo ćwiczyć, by wydłużyć sobie nogi, gdyż jej proporcje nie są właściwe. 52% to idealny stosunek długości nóg do wzrostu.

 

Galeria